Mobil

Lüks telefon üreticisi Vertu iflas etti!

Hakan Uzan'ın 50 milyon sterlin ödeyerek satın aldığı lüks telefon üreticisi Vertu iflas etti!

Lüks telefon üreticisi Vertu iflas etti!

Hakan Uzan, Vertu'yu satın aldığında otoriteler tarafından çok yanlış bir hamlenin yapıldığını Vertu'nun zor günler geçirdiği için Hakan Uzan'ın parasın hiç olacağı söylenmişti. Otoritelere kulak asmayan ve Vertu için 50 milyon sterlin yani 227 milyon TL ödeyen Hakan Uzan, BBC'nin haberine göre Vertu'nun iflas ettiğini açıkladı.

--> 

Mart ayında satın alınan Vertu, faaliyetlerine Uzan yönetimi altında yaklaşık 4 ay devam ettikten sonra fabrikasını kapatma kararı aldı. 1998 yılında kurulan ve birçok kez el değiştiren Vertu, üretmiş olduğu lüks ve pahalı telefonlar ile ön plana çıkıyordu. Telefon ve teknoloji üretmekten bir haber olan Vertu, lükse önem verenlerin tercihiydi.

1500013090_vertu.jpg

Söylenene göre Vertu'nun 128 milyon sterlin yani yaklaşık 590 milyon TL borcu bulunuyor. 200 çalışanı ile fabrikanın kepenklerini indiren Vertu, tahminlere göre birkaç yıl içerisinde piyasadan tamamen silinerek tarihin tozlu sayfalarındaki yerini alacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.