Mobil

Lüks telefon üreticisi Vertu, Windows Phone 8'li telefon üretmeyecek

Symbian sonrası Android ile çalışan ilk telefonu Vertu Ti'yi bir süre önce duyuran şirket, WP8 ile çalışan bir telefon oluşturmayacağını açıkladı.


Nokia döneminde oluşturduğu lüks telefonlarda Symbian işletim sistemini kullanan Vertu, Nokia sonrasında ise tercihini Android’den yana kullandı. Kısa süre önce Android işletim sistemli ilk telefonun Vertu Ti modelini tanıtan şirketin aynı zamanda Windows Phone 8’in yer aldığı bir telefon daha oluşturacağı konuşuluyordu.

Şirket yetkilileri bugün yaptığı değerlendirmelerde bu fikri savunmadıklarını ve Windows Phone 8 ile çalışacak Vertu markalı bir telefon oluşturmaktan vazgeçtiklerini bildirdiler. Alınan karara sebep olarak ise sistemin henüz yeni olması, sürekli gelişim göstermesi ve sağlanan bu gelişimde oluşan sıkıntılar baş gösteriyor.

Nokia’nın Symbian’dan desteği kesmesi ve işletim sisteminin yok olmaya terk edilmesi sonrası şirket Android cephesine geçerek oldukça isabetli bir karar verdi diyebiliriz.
1360954692_photo-12-02-2013-14-48-401.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.