Mobil

Lumia 920’nin toz problemine çözüm geliyor

Nokia Lumia modelinin sorununa çözümler getirecek.


Nokia Lumia serisi kameralarıyla ünlü bir Windows Phone serisi olarak geldi. Özellikle amiral gemisi olarak bilinen Nokia Lumia 920 için tüm Nokia hayranları heyecanlıydı. Lumia 920’nin kamera özelliklerinden performans özelliklerine her şey çok iyi giderken, kamerasının proximity sensörlerinin oluşturduğu bazı dezavantajlar da bulunuyor.

Lumia 920 kullanıcılarının güzel kareler yakalaması, özellikle akıllı telefonlarını kameraları için kullanan kullanıcılar çok önemli bir özellik. Bunun yanı sıra Nokia Lumia’ların kameralarının özelliklerinden kaynaklanan bir toz problemi bulunuyor.

1364755379_images.jpg

Telefon kısaca tozdan çabuk etkileniyor ve bu durum cihazın aramasındaki ses gönderme-alma işlemini zorlaştırırken, dokunmatik özelliklerinde de bazı bozulmalara neden oluyor. Nokia Lumia kullanıcılarının bu durumdan şikayetçi olması üzerine analistler, Nokia’nın bunun için bir çözümle geleceğini belirtiyor.

1364755390_lumia9202330131b.jpg

Güzel haber ise, gelen çözüm sadece yeni üniteler için değil, eski kullanıcılar için de bir çözüm olacak. Henüz Nokia’dan resmi açıklama olmamasına karşın, alınan kaynakta belirtilenlere göre; Nokia telefonlarını korumak için yeni bir kaplama tasarlıyor. Yeni ünitelerde sorun çözülecek ve eski kullanıcıların da bu konuda servislere başvurması ve kaplamayı sağlamaları gerekecek. Resmi açıklama geldiğinde sizlere aktaracağız.

Yorumlar
hüseyin
NOKIA 620 EKRANINA TOZ DOLUYO KIMSE ALMASIN
Cevapla
Misafir
bak bir alttaki ne yazmış adam işi biliyor android 3 ten sonra adam oldu ama wp 7 ve 8 le hız kaptı wp 9 a doğru şahlanır android ilk çıktığında 3310 gibiyli bildiğin klasik işletim sistemi :) uzatmaya gerek yok nokia yapar herkez ondan ilham alır geliştirir symbian olmasaydı aple ios mu yapardı iphonemi olurdu :) demekki biri yapıyor diğeri iyisini yapmaya çalışıyor bu işler sıra ile yıllar önce windows neydi? renksiz tadsız tuzsuz şimdi ne? neden rekabetcisi linux var bu işler böyle oluyor rekabet olana kadar normal yürür rekabet başladımı koşarsın :)
Cevapla
Android kurulduğu zaman symbianın cok gerisindeydi ama wp8 şu an androidin ilk kurulduğu zamandanda iyi durumda ve böyle devam ederse wp nin degerini anlayacaksınız
Cevapla
Misafir
Geçip birde oyunları açıyormuşmuş bizimkide açıyor ne var? kanıtmı gerek ozaman al eline LM 920 kullan ben s3 üde aldım Sony xperia p de aldım LG Optimusta hepside hüsranla sonuçlandı 1 yılda 6 telefon değiştirdim bana gelipte kullanmadığınız cihazları konuşmayın alın paranız varsa kullanın sonra gelip yorum yapın 6 telefon Üzerine Paşalar gibi LM 920 aldım ve değil 1650 tl bir 1650 tl daha hak eden bir telefon android ilk çıktığında sesiniz çıkmıyordu symbian dan daha kötü idi palavra sıkmayın Android 3 ten sonra oturdu bilip bilmedende konuşmayın Yüzde 99 açık kaynak kodlu madem sen neden değiştiremiyon sağını solunu? de bakalım geliştiricilerin birşeyler yapmasını bekliyon? demekki neymiş açık kaynak kodlu değilmiş açık kaynakmı istiyon? yüzde yüz bir telefonu değiştirmekmi istiyon Ozaman al bir tane N9 bak açık kaynağı gör..anca boş lav şimdide derki kodlama bilgim yok der :) onun ardına sığınır :) olum aşın kendinizi s4 açık kaynağının neyini yayınladı sen ona iyi inan
Cevapla
ama wp8 giris seviyesi cihazına her oyunu kur açar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.