Mobil

Lumia 920’nin toz problemine çözüm geliyor

Nokia Lumia modelinin sorununa çözümler getirecek.

Lumia 920’nin toz problemine çözüm geliyor

Nokia Lumia serisi kameralarıyla ünlü bir Windows Phone serisi olarak geldi. Özellikle amiral gemisi olarak bilinen Nokia Lumia 920 için tüm Nokia hayranları heyecanlıydı. Lumia 920’nin kamera özelliklerinden performans özelliklerine her şey çok iyi giderken, kamerasının proximity sensörlerinin oluşturduğu bazı dezavantajlar da bulunuyor.

Lumia 920 kullanıcılarının güzel kareler yakalaması, özellikle akıllı telefonlarını kameraları için kullanan kullanıcılar çok önemli bir özellik. Bunun yanı sıra Nokia Lumia’ların kameralarının özelliklerinden kaynaklanan bir toz problemi bulunuyor.

1364755379_images.jpg

Telefon kısaca tozdan çabuk etkileniyor ve bu durum cihazın aramasındaki ses gönderme-alma işlemini zorlaştırırken, dokunmatik özelliklerinde de bazı bozulmalara neden oluyor. Nokia Lumia kullanıcılarının bu durumdan şikayetçi olması üzerine analistler, Nokia’nın bunun için bir çözümle geleceğini belirtiyor.

1364755390_lumia9202330131b.jpg

Güzel haber ise, gelen çözüm sadece yeni üniteler için değil, eski kullanıcılar için de bir çözüm olacak. Henüz Nokia’dan resmi açıklama olmamasına karşın, alınan kaynakta belirtilenlere göre; Nokia telefonlarını korumak için yeni bir kaplama tasarlıyor. Yeni ünitelerde sorun çözülecek ve eski kullanıcıların da bu konuda servislere başvurması ve kaplamayı sağlamaları gerekecek. Resmi açıklama geldiğinde sizlere aktaracağız.

Yorumlar
hüseyin
NOKIA 620 EKRANINA TOZ DOLUYO KIMSE ALMASIN
Cevapla
Misafir
bak bir alttaki ne yazmış adam işi biliyor android 3 ten sonra adam oldu ama wp 7 ve 8 le hız kaptı wp 9 a doğru şahlanır android ilk çıktığında 3310 gibiyli bildiğin klasik işletim sistemi :) uzatmaya gerek yok nokia yapar herkez ondan ilham alır geliştirir symbian olmasaydı aple ios mu yapardı iphonemi olurdu :) demekki biri yapıyor diğeri iyisini yapmaya çalışıyor bu işler sıra ile yıllar önce windows neydi? renksiz tadsız tuzsuz şimdi ne? neden rekabetcisi linux var bu işler böyle oluyor rekabet olana kadar normal yürür rekabet başladımı koşarsın :)
Cevapla
Android kurulduğu zaman symbianın cok gerisindeydi ama wp8 şu an androidin ilk kurulduğu zamandanda iyi durumda ve böyle devam ederse wp nin degerini anlayacaksınız
Cevapla
Misafir
Yine aşağıda iyi sallamışlar s3 müş :) wp8 de oyun yok diyen arkadaş nereden biliyon? elinde wp8 li cihazın varmı? hani siz s3 cüydünüz hani androidciydiniz? ben Sony xperia p aldım kullandım ondan biliyorum bir cacık olmadığını sana ben 100 değil tam 1000 tane net desteksiz program ve oyun koyacam girinmi iddaya telefonuna? giremezsiniz neden yemez koçum çünkü herşeyi net desteği olmuş ula allah için konuşun sallamayın yeni teknolojimi samsung :) teknoloji ne? yenilik android yenilik yapıyomuş haha yesinler samsung yenilik yapıyormuş onuda yesinler yenilikci olduğundanmı iphone çakması ürün yaptı? yenilikci olduğundanmı Nokiaya para verip Kablosuz şarj teknolojisini kullanmak için başvurdu? hani yenilikciydiniz? demekki Nokia Yapar diğerleri Kullanır aşın la kendinizi kullanmadığınız hiçbir sistem hakkında yorum yapmayın ben kullandım konuşuyorum illa konuşacaksanız elinize 1650 tl verip bir lm 920 alın ben Sony Xperia p yi çok övdülerde aldım ama hüsran geri verdim
Cevapla
Misafir
Kerneli sunulmayan bir s4 android açık kaynak diyorya şu aşağıdaki çok bilmiş önce kernel nedir ne işe yarar açık kaynak kodu nedir ne işe yarar onu sen öğren adam yazılımı sunmuş ama Kernel nerde hacı? gizli neymişşş açık değil kapalıymış önemli olan kodları sana sunması değil Kerneli sunması kernelde oynama yapamıyorsan o açık değildir.. senin dediğin şey Xp sisteme pack atıp görünümü windows 7 yapmak arka plan çalışması ne peki? xp yani ancak kendini kandır :) Nokia batacak diyen Nokianın sadece Patentleri samsung'u 8 kere satın alır canını sıkma :) arşatır öğren öyle gel bu işlerin nasıl döndüğünü anlayın Teknolojiyi biri bulur patentler diğeride kullanmak için bulana her cihaz başına para öder gprs harita kablosuz şarj sms titreşim ve buna benzer tonlarca Lisans ve Patent nokiada yani araştır Nokia + Motorola ve Ericson Patent canavarları firmalar gsm işinde onlardan izinsiz kimsenin borusu ötmez Kapiş..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.