Mobil

Lumia Black güncellemesi nihayet başladı!

Lumia ailesini kapsayan güncelleme neticesinde cihazlar birçok yeni özelliğe kavuşuyor.

Lumia Black güncellemesi nihayet başladı!

Nokia uzun zamandır beklenen Lumia Black güncellemesinin dağıtımı nihayet başladı. İlk olarak Lumia 925 ve Lumia 1020 modelleri için dağıtımı sağlanan güncelleme önümüzdeki haftalarda Windows Phone 8 yüklü tüm Lumia ailesi tarafından tecrübe edilecek.

Lumia Black güncellemesiyle ana ekranda kullanıcılar artık klasörleme işlevini yerine getirebilecek. Bu sayede uygulamalara erişim daha basit hale gelecek. Nokia'nın güncelleme kapsamında sunduğu bir diğer önemli yenilik ise Bluetooth 4.0 LE oldu. Bu sayede Lumia ailesi kullanıcıları Blueooth bağlantısını hem daha hızlı ve daha az pil tüketerek gerçekleştirebilecek.

1389336349_gsmarena001.jpg

Lumia Black güncellemesinin getirmiş olduğu bir diğer yenilik ise Nokia Beamer oldu. Özellik sayesinde kullanıcılar QR kodu tarayarak herhangi bir görüntüyü HTML5 özellikli bir ekrana taşıyabiliyor. Lumia Black güncelleme dosyasında yer alan Nokia Refocus görüntü uygulaması sayesinde ise kullanıcılar çektikleri görüntüler üzerinde düzenlemeler gerçekleştirebilecek. Örnek olarak çekim sonrası odak noktasının değiştirilmesi. Nokia Beamer ve Nokia Refocus özellikleri 1GB RAM ve üzeri Lumia modelleri için geçerli olacak.

Nokia ayrıca güncellemeyle birlikte Nokia Pro Camera ve Smart Camera uygulamalarını Nokia Camera çatısı altında topluyor. Söz konusu uygulama sadece PureView özellikle Lumia ailesi için kullanılabilecek.

Tüm bunlara ek olarak cihazlarda performans artışı, yeni zil sesleri, Lumia 1020'ye RAW desteği ve güvenli sürüş modu Nokia Black güncellemesinin getirmiş olduğu diğer yenililer oldu. Ayarlar menüsünde güncelleme kontrolünü elle yapabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.