Mobil

Lumia hakkındaki gerçekler

İşte Nokia Lumia gerçekleri

Lumia hakkındaki gerçekler

Nokia yaz aylarının sonunda çıkardığı Lumia serisinde epey başarı yakaladı. Telefonlardan özellikle Lumia 920 gündemi uzun süre meşgul eden amiral gemilerinden biri oldu. Her ne kadar bazı pürüzler olsa da Windows Phone 8 ve Nokia buluşması kullanıcıları memnun etti.

2012 yılının son çeyreğindeki satış rakamları açıklandı ancak Nokia'dan şimdiye kadar hiç ses seda duymamıştık. Bugün yapılan açıklamalara göre Nokia 2012'nin 4.çeyreğinde 4.4 milyon Lumia sattı.

1357832141_nokia-lumia-800-007.jpg

Ön satışların ardından internete düşen haber Nokia Lumia'lar için iyi bir dönem olduğunu ortaya çıkardı. Stephen Elop, 2013'ün ilk döneminde 14 milyon telefon satmayı hedeflediklerini açıkladı.

İşte Nokia'nın 4. çeyrekteki satışları:

  • Telefonlar: 79.6 milyon
  • Asha full dokunmatik telefonlar: 9.3 milyon
  • Akıllı cihazlar: 6.6 milyon
  • Lumia Windows Phone'lar: 4.4 milyon
Yorumlar
ugur
nokia andriode gecmemekle hayatinin hatasini yapiyor
Cevapla
stephen elop mu ne ona bir gözlük bide androidli bir cihaz verelim aramızda para toplayıp bir hayır yapıp androide geçişte yardımcı olalım.wp8 de olsun androidte
Cevapla
misafir
arkadaşlar tamam satış 79 milyon nasıl batar diyorsunuzda. bunun birde gideri var. ve tankere de girmesi lazım.
Cevapla
Her yıl sadece 500 milyon Euro patentlerinden alıyor yıl içinde 79 milyon telefon satısı bir o kadar kar getiriyor hala battı batacak diyorlar :))
Cevapla
neticete batan bir nokia yok.herkes sizler gibi s3 s2 920 alamaz alsada kullansmaz kullansada her yerde kullanamaz.sen hiç hamurlu yağlı pudralı tozlu ellerinle çok akıllı telefon kullandınmı beylerr uyanın.herşey s3 ten ibaret değil.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.