Mobil

Lumia telefonlar rekor satış elde etti

Nokia, akıllı telefon satışlarını ilerletmeye devam ediyor.

Lumia telefonlar rekor satış elde etti

Windows Phone ekosisteminin mutlak hakimi olan Nokia, son çeyrek raporları dikkate alındığında, akıllı telefon satışlarında rekor kırmaya devam ediyor. The Wall Street Journal'a göre Nokia temmuz ve ağustos dönemlerini kapsayan 3. çeyrekte en az 8 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirmiş.

Apple ve Samsung’un amiral gemi modellerinin on milyonlar sattığı dikkate alındığında, bu rakam pek etkileyici görünmese de, Finlandiya merkezli üretici her çeyrekte satışları bir adım daha ileri götürmeyi başardı. Nokia, 2013’ün ikinci çeyreğinde 7.4 milyon Lumia, geçtiğimiz yıl aynı çeyrekte ise 2.9 milyon Lumia akıllı telefon satışı gerçekleştirdi.

1382344167_gsmarena001.jpg

Nokia yarın gerçekleştireceği etkinlik kapsamında Lumia serisine yeni bir model ekleyecek. Lumia 1520 olarak isimlendirilen telefon aynı zamanda Windows Phone ekosisteminin en güçlü ve Full HD ekrana sahip ilk telefonu olacak.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.