Mobil

Mac üzerinden iOS 8.1.2 JailBreak nasıl yapılır? [Videolu Anlatım]

JailBreak yapmak ve iOS dünyasının kapılarını sonuna kadar açmak ister misiniz?


JailBreak ile ilgili sizlere zaman zaman bilgi vermekteyiz. JailBreak eskiden çok ama çok zor bir şekilde yapılıyordu. Araçlar yoktu ve telefonun içine bazı kodların yazılması gerekiyordu. Herşey gibi JailBreak'te kolaylaştı ve artık tek bir tuşa basarak telefonlarımızı ve tabletlerimizi sadece AppStore'a bağımlı kalmaktan kurtarabiliyoruz.

JailBreak ile gelen Cydia Marketten istediğiniz uygulama ve oyunu cihazınıza indirebilmektesiniz. Bu noktada ise Apple'ın "JailBreak yaparsanız telefonun garantisi bozulur" yaptırımı ile karşı karşıya kalmaktayız. Kendi ekosistemini korumak isteyen Apple'ın bu tavrını anlamak gerçekten imkansız. Google'ın kendi telefonlarını root izinli şekilde piyasaya sürerken Apple'ın bu tarz bir yaptırımı kullanıcılarına sunması bizim için bile oldukça tuhaf görünmektedir.

Dilerseniz bu yazımızda PP Jailbreak Takımının yaptığı iOS 8.1.2 JailBreak'i telefonunuza nasıl kuruyorsunuz bunu anlatalım.

  • Öncelikle MAC bilgisayarınıza PP JailBreak Team'in programını buraya tıklayarak indiriyorsnuz. 
  • Telefonunuzu data kablosuyla MAC'e bağlıyorsunuz.
  • Ayarlar kısmına girerek Touch ID ve parolayı kaldırıyorsunuz. Bu gerçekten çok önemli bir ayar.
  • iCloud hesabınızdan, iPhone'umu bul seçeneğini iptal ediyorsunuz.
  • Telefonu kesinlikle ama kesinlikle Uçak Moduna alıyoruz.
  • Masaüstüne kaydettiğiniz PP JailBreak dosyasına tıklayın ve programı açın. 

Bu noktada programın telefonu bulmasını ve bulduğunda sürüm numaralarının doğru bir şekilde yapılandırıldığından emin olun ve alt tarafta yer alan PP sekmesini kaldırın. O seçenek kesinlikle seçilmeyecek; lakin Çin'de değilsieniz.

1421655310_pp-jailbreak-ios-8-1-21.jpg

Bundan sonra yapmanız gereken şey ortadaki butona basıp JailBreak'in bitmesini beklemek olacaktır. JailBreak bittikten sonra telefonunuzun ana menüsünde Cydia'yı görebileceksiniz.

Anlattıklarımızdan kafanız karıştıysa; aşağıdaki videoyu izleyebilir ve aslında anlatılanların ne kadar basit olduğunu kendiniz de görebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.