Mobil

MarketPlace uygulamalarına Mango mecburiyeti

Microsoft firması, bu zorlama ile güncelleme sorununu ortadan kaldırmayı planlıyor.

MarketPlace uygulamalarına Mango mecburiyeti

Her işletim sisteminin bir marketi var. Android işletim sistemine sahip kullanıcılar Google Play'den alışveriş yaparken iOS işletim sistemine sahip kullanıcılarda App Store'den uygulama alışverişinde bulunuyorlar. Windows Phone işletim sistemi ise MarketPlace'den uygulamalarını indiriyorlar.

1335474634_images.jpg

Diğer marketlerde her sürüme uygun uygulamalar bulunuyor. Ama gelen haberlere göre, Windows Phone işletim sistemi kullanan kullanıcılar MarketPlace Uygulama Sayfasından içerik indirebilmek için en az Windows Phone Mango sürümüne yükseltilmiş bir cihaza sahip olmak durumunda kalacaklar.

1335474604_tango-video-calling-app-prances-its-way-into-windows-phone-marketplaceiop-a0.jpg

Firma tarafından resmi olarak yapılan bu açıklamada, MarketPlace Uygulama Sayfasından, Tango güncellemesinden önce gelen ve Windows Phone işletim sisteminde köklü değişiklikler yapan Mango sürümünü kurmayan yada kullanmayan Windows Phone İşletim Sistemine sahip cep telefonları firma tarafından aktif edilen uygulamaları indirip kuramayacakları söylendi.

1335474670_windows-phone-marketplace1334056366.jpg

Bu uygulama bir anlamda kullanıcıların cihazlarını güncellemesi için yapılan bir zorlama gibi görünüyor. Firma bu sayede MarketPlace kullanıcılarının güncelleme yaparak yeni sürüme geçmesini sağlamayı planlıyor.

Microsoft firması Windows Phone için Mango sürüm yükseltmesini her model için hazırlamış ve indirilebilir hale getirmişti ama yine de ara ara bazı kullanıcılar güncelleme yapmadıkları için sıkıntılar olabilir. Microsoft firması, bu zorlama ile güncelleme sorununu ortadan kaldırmayı planlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.