Mobil

Materyal tasarımlı Google Android L klavyesini şimdi yükleyin

Google'ın yeni klavyesi diğer Android cihazlara da yüklendi.


Google I/O etkinliğinde tanıtılan Android L ile işletim sisteminde önemli bir arayüz değişimi sağlandı. Bu değişimden nasibini alan uygulamalardan biri de Google Klavye oldu. Android L ile yeni bir görünüme kavuşan Google Klavye geliştiriciler sayesinde diğer Android cihazlara da yüklenebilir hale getirildi.

Materyal Tasarım adı altında görünümü büyük ölçüde değişen Google Klavye’nin 3.1 numaralı sürümünde tuşları birbirinden ayıran sınırlar artık yok. Modern bir görünüme kavuşan klavye uygulamasında  ayrıca daha hızlı bir yazma deneyimi sunuluyor.

1403945494_screenshot2014-06-28-11-50-01.png

Android L ile birlikte gelen Google Klavye’yi XDA TV yapımcısı Shen Ye Google Play Store yayınladı. Android 4.0 ve üzeri cihazlarda çalışan Google Klavye’ye buradan erişebilirsiniz. Dilerseniz buradan APK dosyasını indirerek direkt kurulum gerçekleştirebilirsiniz. 

Google Klavye'yi yükledikten sonra Ayarlar> Dil ve Giriş bölümünden hem de Varsayılan bölümünde aktif hale getirmeniz gerekiyor. Yukarıdaki gibi metal görünümü ise Klavye Ayarlar>Gelişmiş Ayarlar> Renk şeması bölümünden ayarlayabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.