Mobil

Materyal tasarımlı Instagram nasıl görünecek? [video]

Tasarımcı Emmanuel Pacamalan, meteryal tasarıma sahip Instagram için konsept video oluşturdu.


Google’ın Android L’de yer verdiği Materyal Tasarım etkisini yavaş yavaş uygulamalar üzerinde de göstermeye başladı. Android’i materyal tasarım adı altında ciddi manada değiştiren Google şu sıralar çekirdek uygulamaların tasarımını değiştirmekle meşgul. Süreç Google Play’in Materyal Tasarım’a uyumlu hale getirilmesiyle başladı.

Kendi uygulamalarını Android L’ye uyumlu hale getiren Google aynı zamanda geliştiricileri teşvik ederek Materyal Tasarım dilinin yaygınlaşmasını istiyor. Google Play’de yer alan tüm uygulamalarda Materyal Tasarım’a yer vermek mümkün görünmüyor ancak Twitter, Facebook, Instagram ve Whatsapp gibi popüler uygulamalar Android L ile birlikte tasarımını değiştirebilir.

Tasarımcı Emmanuel Pacamalan genel görünümü uzun süredir pek değiştirmeyen Instagram için Materyal Tasarım ile uyumlu konsept bir video hazırladı. Kim bilir sonraki Android güncellemesiyle Instagram'da benzer şekilde ciddi bir tasarım değişikliğine gidilir.

kaynak: theverge

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.