Mobil

MediaTek, 2013 yılında 200 milyon telefon için işlemci hedefliyor!

MediTek, telefon ve tabletler için işlemci üretiminde daha sıkı bir rekabete hazırlanıyor.

MediaTek, 2013 yılında 200 milyon telefon için işlemci hedefliyor!

Mobil dünyasında sıkı bir rekabetin yaşandığı diğer bir bölüm de yarı iletken platformu. Qualcomm, Samsung ve NVIDIA arasında yaşanan rekabete son dönemlerde MediaTek’in de dahil olduğunu görüyoruz. Çin’de giriş ve orta seviye telefonların büyük bölümünde yer alan işlemci Asya ve Doğu Avrupa için son derece bütçe dostu çözümler sunuyor.
1360330455_mediatek1.jpg

Son olarak dört çekirdekli MT6589 işlemcisini tanıtan şirket, bu işlemcinin kullanıldığı telefonların kısa süre içerisinde başta Çin olmak üzere birçok pazarda satışa sunulacağını bildirdi. Şirket yetkilileri 2013 yılı planması için ise 200 milyon telefonda yer almak istediklerini bildirerek, Qualcomm ve NVIDIA ile agresif bir rekabete hazır olduklarını belirtti.

MediaTek MT6589, 28nm fabrikasyon sürecinde üretim gösterirken, ARM’ın en az enerji harcayan mimarisi Cortex-A7 üzerine inşa edildi. İşlemciyle birlikte kullanılacak grafik birimi ise PowerVR SGX544 olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.