Mobil

MediaTek, hızlı şarj desteğine kavuştu

MediaTek'in Computex 2016 etkinliğinde duyurduğu hızlı şarj teknolojisi ile telefonların kısa sürede şarj olmasını sağlayacak.

MediaTek, hızlı şarj desteğine kavuştu

Qualcomm ve Oppo'nun hızlı şarj teknolojisinden sonra gözler MediaTek'in üzerine çevirilmişti. Rakiplerinin hızlı şarj sayesinde yüzde 70-80'e kadar 20 dk'lık bir sürede şarj imkanı sunması kullanıcıları baya sevindirdi.

 

Tayvan'da gerçekleştirilen Computex 2016 etkinliğinde MediaTek'te hızlı şarj teknolojisini duyurdu. MediaTek'in Pump Express ismini verdiği hızlı şarj özelliği, 0 dan yüzde 70'e sadece 20 dakikalık bir sürede şarj edebiliyor. Pump Express 3.0, önümüzdeki yıldan itibaren MediaTek’in Helio P20 ve üstündeki çözümlere sahip cihazlarda kullanılabiliyor olacak.

1464684768_pump-express-1.jpeg

Pump Express teknoloji ile MediaTek, cihazların bataryasını doğrudan şarj edebiliyor. Önceki teknolojilerden cihazın anakartından geçen güç genelde akıllı telefon ve tabletlerde ısınma sorununa neden açıyordu. Pump Express teknolojisi bu sorunu ortadan kaldırıyor. Ayrıca yukarıdaki görselden de inceleyebileceğiniz üzere şarj teknolojilerinin arasındaki farkı görebilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.