Mobil

MeeGo, Jolla Mobile olarak geliştiriliyor!

Jolla Mobile'lı telefonlar ne zaman çıkıyor?


Mobil dünyanın yeni isimlerinden Jolla Mobile, işlem sürecini hızlandırdı. Büyük bir oluşum haline gelen şirkette çalışan sayısı da sürekli artıyor.

MeeGo işletim sistemini Nokia ve Intel kaderine terk etmişti. Şimdi MeeGo, Jolla Mobile olarak yeniden geliştiriliyor. Geçtiğimiz günlerde Nokia'dan ayrılan birçok önemli ismin yer aldığı şirketin bu yıl üst düzey bir akıllı telefon ile telefon pazarında boy göstereceği kesinlik kazanmış gibi görünüyor.

1342072841_jollamobilehaber1.jpg

Şirkete her geçen gün yeni isimler de ekibe katılmaya devam ediyor ve şuan 50 kişi çalışıyor. Jolla Mobile'da, Çalışmalar son hızla devam ediyor ve yılsonuna kadar 100 kişinin istihdam edilmiş olacağı CEO Jussi Hurmola tarafından açıklandı.

CEO Jussi Hurmola yıl bitmeden ilk akıllı telefonun duyurulması adına 10 Milyon Euro'luk bir kaynağa ihtiyaçlarının olduğunu söyledi. CEO, an itibariyle maddi anlamda hiçbir sorunun bulunmadığına ve çıkacak olan ilk telefonun 50.000 ile 100.000 adetlik bir satış rakamına ulaşacağına inandıklarına belirtti. Gelen bilgilere göre Jolla yüklü ilk telefon Ocak ayında satışa sunulabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.