Meizu 17 gümbür gümbür geliyor! İşte son detaylar!

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Meizu’nun tepe modeline dair sızıntılar yavaş yavaş belli oluyor. İşte telefon hakkındaki son detaylar!

Meizu 17 gümbür gümbür geliyor! İşte son detaylar!

Akıllı telefon pazarında var olma savaşı veren markalardan birisi olan Meizu, yeni amiral gemi modelini sahaya sürmeye hazırlanıyor. Daha önce fiyat-performans ürünleri ile adını duyuran Meizu, tepe modelleri ile bir türlü beklediği ilgiyi göremedi. Bu kez ipleri sıkı tutan şirket yetkilileri, hata yapmak istemiyor. 8 Mayıs 2020 tarihinde tanıtılmasını beklediğimiz telefonun tanıtım tarihleri daha önce iki kez ertelenmişti.

Meizu 17 gümbür gümbür geliyor! İşte son detaylar! - Resim : 1

Meizu 17 gümbür gümbür geliyor! İşte son detaylar!

Şirketin yeni tepe modeli Meizu 17 hakkında aslında pek fazla şey biliyor sayılmayız. Yer yer bazı sızıntılar gelse de, bunlar şimdilik tatmin edici düzeyde değil ve muhtemelen de telefon hakkındaki tam bilgileri 8 Mayıs gününe kadar öğrenemeyeceğiz. Ancak şimdilik elimizde bulunanlar ile yetineceğiz. Telefonda kullanılan batarya, şarj ve yonga setine dair son detaylar belli oldu.

Öyle ki Meizu 17, 4.500 mAh’lik bir bataryaya sahip olacak ve 30W hızlı şarjı destekleyecek. Bu bilgiler aslında birkaç gün önce dilden dile konuşulan söylenti niteliğindeydi ancak Meizu’nun resmi hesabı tarafından paylaşılan bir görsel ile kesinlik kazanmış oldu. Bunun yanı sıra cihazın gücünü Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 865 işlemcisinden alacağı da bir sır değil. Bu arada arka taraftaki dörtlü kamera kurulumunu da unutmamak gerek ancak bu konu hakkında paylaşılmış herhangi bir bilgi söz konusu değil.