Meizu akıllı telefon işini bırakıyor, tüm kaynaklarını yapay zekaya aktarıyor

Meizu, akıllı telefon sektöründen çekilme kararı alarak, tüm enerjisini ve kaynaklarını yapay zeka teknolojilerine yatırma kararı aldı.

Meizu akıllı telefon işini bırakıyor, tüm kaynaklarını yapay zekaya aktarıyor

Bu stratejik değişiklik, teknoloji dünyasında yeni bir dönemin başlangıcı olarak görülüyor ve Meizu’nun gelecekte nasıl bir yenilik getireceği merak konusu haline geliyor.

Meizu Teknoloji, akıllı telefon piyasasından çekildiğini duyurdu. Otomobil üreticisi Geely tarafından sahip olunan şirket, yapay zekanın geleceğin teknolojisi olduğunu ve bütün kaynaklarını Yapay Zeka’ya All in” yapacaklarını belirtti. Weibo üzerinden yapılan bir paylaşıma göre, FlymeOS ekibi, global olarak kullanılabilir büyük dil modeli (LLM) Open AI gibi yeni yapay zeka terminal cihazları üzerinde çalışmak üzere yeniden yapılandırılacak.

Meizu akıllı telefon işini bırakıyor, tüm kaynaklarını yapay zekaya aktarıyor

Meizu, Flyme Auto – Geely tarafından üretilen araçlar için bir eğlence sistemi duyurduğunda, çoklu terminal deneyiminin temellerini atmıştı. Bu sistem, Polestar ve Lotus gibi markaları içeriyor ve FlymeOS 10 cihazlarıyla, örneğin Meizu 20 ve Meizu 21 amiral gemileriyle sorunsuz bir şekilde bağlantı kuruyor.

Xingji Meizu Grubu’nun Başkanı ve CEO’su Shen Ziyu’ya göre, akıllı telefon kullanıcılarının yeni bir telefona geçişi ortalama 51 ay, yani 4 yıldan fazla sürüyor. Eklenen şirketler şimdi pürüzsüzlük, fotoğrafçılık ve yazılım özellikleri açısından karşılaştırılabilir performans sunuyor. Bu yüzden Meizu 21 Pro, Meizu 22 ve Meizu 23 serisi olmayacak. Yapay zeka çağı için özel olarak tasarlanmış yeni bir mobil işletim sistemi 2024’te piyasaya sürülecek ve ilk yapay zeka destekli donanım ürünü de bu yılın sonunda piyasaya sürülecek. Mevcut akıllı telefonlar için destek, Çin’deki çevrimdışı mağazalara erişim dahil olmak üzere devam edecek. Şirketin son birkaç yıldır uluslararası sahnede bulunmaması nedeniyle yurt dışındaki cihazlar için destek konusunda bir bilgi verilmedi.