Mobil

Merakla beklenen Galaxy S IV için yeni detaylar gelmeye devam ediyor!

Yılın ilk yarısında kuşkusuz en çok beklenen telefon Galaxy S IV ve telefon hakkında her detay haber niteliği taşıyor.


Samsung Galaxy S IV şüphesiz birçok kullanıcının satın almak istediği bir telefon olacak. Android cephesinin en iddialı modeli almaya aday Galaxy S IV için Güney Kore kaynaklarında elde edilen bazı belgeler, telefon hakkında yeni bilgiler sunuyor. Teknik özellikler noktasında detaylar sunan bu belgeye geçmeden önce, telefon bileşenlerinin şubat ayı içerisinde montajına başlandığı iddia ediliyor. Bu bilgini doğrulu şayet teyit edilirse Galaxy S IV’ün 15 Mart’ta tanıtılması kesinlik kazanır.
1360958602_galaxy-s4.jpg

Nisan ayında ilk aşamada siyah ve beyaz renk seçenekleri ile satışa sunulacak telefon Cortex-A15 mimarisini temel alan ve 28nm fabrikasyon sürecinde üretim gösteren 4 çekirdekli Exynos 5440 birimini kullanacak. Bunun yanında 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran, 2GB RAM  ve Android 4.2 telefonun dikkat çeken diğer detayları olarak sıralanıyor. Ekran, sistem belleği ve Android versiyonunda daha önce bu özelliklerin kullanılacağını sizlere birçok haberimizde duyuruştuk. Zaten hâlihazırda amiral gemi modellerin büyük bölümünde Full HD panel ve 2GB RAM standart olarak yer almakta.

İşlemci biriminde ise iddialar büyük oranda Exynos 5450 ve 4+4 çekirdekli Exynos 5 octa birimini işaret ediyordu. Eynos 5 octa zayıf bir ihtimal görünse de yine de söylentilere konu olmuştu. Son olarak elde edilen bu belgede yer alan işlemci ise daha gerçekçi duruyor.

2.0GHz frekans hızına kadar ulaşan Exynos 5440 işlemci ARM’ın yeni nesil A15 mimarisini temel alırken, telefonun CPU performansında kayda değer sonuçlara imza atacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.