Merakla beklenen iQOO Z7 sonunda piyasaya sürüldü

Akıllı telefon meraklılarının heyecanla beklediği yeni modellerden biri olan iQOO Z7 serisi nihayet resmen piyasaya sürüldü.

Merakla beklenen iQOO Z7 sonunda piyasaya sürüldü

Çin'de iQOO Z7 serisi piyasaya sürüldü. Seride standart Z7 ve Z7x modelleri yer alıyor. Vivo’nun alt markası olan iQOO, geçtiğimiz hafta Çin için Z7i'yi de duyurmuştu. iQOO Z7 serisi akıllı telefonları, geçen yılın Z6 serisinin halefi olarak geldi. Peki en son telefonlar kutudan çıkarken neler sunuyor?

iQOO Z7 ve Z7x akıllı telefonlar, yan monte parmak izi tarayıcısı ve arka panelde karemsi bir kamera modülü ile aynı tasarıma sahip. İki telefon da merkezde hizalanmış bir delik kesimli 6,64 inçlik LCD ekran sunuyor. iQOO Z7 ikilisi, FHD+ çözünürlük, 120Hz yenileme hızı, adaptif parlaklık, DC Dimming ve HDR10 desteği sunuyor.

Görüntüleme açısından, iQOO Z7 serisi çift arka kameralara sahip. Düzen, OIS özellikli 64MP birincil sensör ve 2MP ikincil lensi içeriyor. Yeni akıllı telefon aynı zamanda 16MP selfie kamerası ile desteklenmiş. iQOO Z7x'te ise 8MP özçekim kamerası ve 50MP + 2MP çift arka kamera bulunuyor.

Merakla beklenen iQOO Z7 sonunda piyasaya sürüldü

iQOO Z7, Snapdragon 782G işlemci ile donatılmışken Z7x, Snapdragon 695 yonga seti tarafından güçlendiriliyor. İki telefon da 12GB'a kadar RAM ve 256GB dahili depolama alanı sunuyor. Sanal RAM genişletme teknolojisi ve VC sıvı soğutma sistemi de yine her iki telefonun ortak özellikleri arasında yer alıyor. iQOO Z7, 120W hızlı şarj desteği sunan 5.000mAh batarya birimine sahip. Z7x, daha büyük bir 6.000mAh batarya hücresi ile geliyor, ancak bu telefonun da şarj hızı maksimum 90W ile sınırlandırılmış. Yazılım olarak, telefonlar üstünde Android 13 tabanlı OriginOS 3.0 işletim sisteminin bulunduğunu belirtelim.

Fiyat konusunda da bilgi verecek olursak, iQOO Z7x’in fiyatı 200 dolardan başlarken, Z7 modeli ise kapıyı 235 dolardan açıyor. Tabi RAM ve depolama alanı seçeneklerine göre fiyatların değişeceğini de hatırlatalım.