45 yaşındaki iletişim sistemleri araştırmacısı Friedhelm Hillebrand yazdığı cümlelerin en fazla 160 karakter uzunluğunda olduğunu görmüş ve kısa mesajları bu şekilde ayarlamış. Aslında cep telefonuyla gönderilen mesajların tanesi 128 karakteri aşamıyormuş ilk zamanlarda, fakat optimizasyon ile 32 karakter daha eklenmiş.

Dünyanın ilk müzik çalabilen cep telefonu

Siemens SL45 dünyanın ilk MP3 çalabilen cep telefonu özelliğini taşıyor. Cihaz 32 MB'lık çılgın hafızasıyla 5 saat aralıksız MP3 çalabiliyor.

Dünyanın en sağlam cep telefonu

Sonim XP 3300 Force, Guiness Rekorlar Kitabında da dünyanın en sağlam cep telefonu sıfatıyla yer alıyor. Cihazı 25 metre yükseklikten betona fırlattığınızda bile çalışmaya devam ediyor.

8 milyon dolarlık cep telefonu

Dünya tarihinin en pahalı cep telefonu 8 milyon dolarlık Stuart Hughes tasarımı özel iPhone 4. Cihazın etrafı toplamda 100 karatlık 500 pırlanta ile çevrili. Arka kapak saf altın ve Apple logosu 53 pırlantadan oluşturulmuş. Home tuşundaki pırlanta ise tek başına 7.3 karat.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.