Meta, Messenger'a çok konuşulacak bir özellik geliyor!

Meta Messenger için çok konuşulacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Söz konusu özellik Grup Sohbetlerini yakından ilgilendirebilir.

Meta, Messenger'a çok konuşulacak bir özellik geliyor!

Bugün Mark Zuckerberg, Meta'nın Messenger içindeki Facebook Grupları için Topluluk Sohbetlerini test etmeye başladığını duyurdu. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Topluluk Sohbetlerini Meta'nın kendi Discord yorumu olarak düşünmek muhtemelen en kolay yöntem.  Topluluk Sohbetleri ile insanlar hem Facebook'ta hem de Messenger'da ilgilendikleri konular etrafında topluluklarıyla metin, ses ve video aracılığıyla gerçek zamanlı olarak bağlantı kurabiliyorlar. Deneyim, Messenger ve Facebook Gruplarını sorunsuz bir şekilde harmanlayan sohbetler oldukça ilgi görüyor.

Meta, Messenger'a çok konuşulacak bir özellik geliyor! - Resim : 1

Şimdi gelen yeni özellikler sayesinde bu sohbetlerde yöneticiler artık bir konu hakkında sohbet başlatabilir ve insanların bir gönderiye yorum yapmasını beklemek yerine anında yanıt yazabilecekler. Topluluk Sohbetini oluşturan kişi bunu kategoriler halinde düzenleyebilir, böylece grup üyeleri kendileri için en ilginç olanı kolayca bulabilecek. Yönetici olarak, belirli bir konu etrafında grup üyeleri için bir sohbet, bir gezi veya buluşma için bir etkinlik sohbeti, grup genelindeki güncellemeleri duyurmak için salt görüntülenebilir bir yayın sohbeti ve diğerleriyle işbirliği yapmak için yalnızca yönetici sohbeti başlatabilirsiniz.

Meta, Messenger'a çok konuşulacak bir özellik geliyor!

Ayrıca ses kanalları da oluşturabilirsiniz ve katılımcılar ses kanalına girdikten sonra videoyu etkinleştirme seçeneğine sahip olacaklar. Şimdiye kadar büyük ölçüde ima edildiği gibi, Topluluk Sohbetlerine yalnızca bir grubun üyeleri erişebilecek. Facebook, deneyimin kötü olmamasını sağlamak için çeşitli denetleme araçları sağlıyor. Şirket açıkçası, gerçek zamanlı deneyimin insanları Topluluk Sohbetlerini kullanmaya bağlayacağını umuyor ve eğer Discord'un başarısı devam edecekse, işe yarayabilir.