Mobil

Metal kasalı Samsung Galaxy S5'i unutun!

Samsung, metal kasalı, yüksek özellikli Galaxy S5'i yalanladı.


Samsung’un bu yıl içerisinde yüksek özelliklere sahip Galaxy F serisi altında metal kasalı akıllı telefon tanıtması bekleniyordu. Şimdiye kadar bu konuda birçok söylenti ve dedikodu haberlere konu oldu. Hatta en son şirketin Galaxy S5’ten bir süre sonra bu metal aksalı yüksek özellikli modelinin tanıtacağı söyleniyordu. Ancak tüm bunlar hayal oldu!

Samsung yöneticisi yüksek özelliklere sahip metal kasalı Galaxy S5 modelinin geleceğini yalanladı. İddiaya göre Samsung'un patronu JK Shin Kore medyasına bir röportaj sırasında, “öyle bir şey yok diyerek “ OIS kamera, QHD ekran ve metalik kasa yapısı ile beklenen Galaxy S5 Premium modelini yalanladı. Shin Galaxy Note 4’ün geleceğini hatırlattı ancak, Note serisi sonbahar aylarında tanıtılıyor.

1394809968_galaxy-f-concept-2.jpg

Görünüşe göre, JK Shin özellikle daha lüks bir akıllı telefon serisi çalışmalarını inkar etmedi ama bunun yerine sadece "Premium" markalı Galaxy S5’ten daha yüksek bir sürümün olmamasını tavsiye etti. Yani nihai serisi tamamen farklı bir adlandırma düzeni altında kendilerine ait bir amiral gemisi olmayacağını söylemedi.

Aslında Samsung Electronics Başkan yardımcısı Kwon Oh-hyun, yıllık hissedarlar toplantısında yüksek özellikli cep telefonları, televizyonlar ve bellek yongaları gibi ürünlerle pazarda hakimiyetlerini koruyacaklarını açıklamıştı. Hatta dün Samsung, bir yıl içinde bu segmentte bir numara olmayı planladığını söyleyerek, mutfak aletlerinde lüks bir çizgi üzerinde gideceğini açıkladı.

Samsung CEO’su bu akıllı telefonu gizli tutmak içinde olmayacağını söylemiş olabilir ve Samsung severler hala ümidini kesmiş değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.