Mobil

Mevcut iPhone'ların üçte biri 4 inç ekranlı

4 inç ekranlı iPhone'lar iOS ekosisteminde hala önemli bir kullanım oranına sahip.

Mevcut iPhone'ların üçte biri 4 inç ekranlı

Mixpanel tarafından yayınlanan yeni bir rapor iPhone ekosistemine ilişkin önemli veriler içeriyor. Şu sıralar iPhone 6 ve 6S ailesi daha popüler olmasına rağmen hatta, iPhone 7 iddiaları gündemdeyken, iPhone 5s kullananların oranının, tüm iPhone kullanıcıları içerisinde %19 seviyesinde olduğu açıklandı. iPhone 5 kullananlar %8, iPhone 5c %5.4 ve iPhone 4s %4.2 oranına sahip.

Bu rakamlar bizlere mevcut iPone’lar içerisinde 4 inçlik modellerin hala önemli bir noktada durduğunu gösteriyor. 4 inçlik iPhone’ların tüm iPhone birimleri arasındaki kullanım oranı %33 seviyesinde. iPhone 4s gibi 3.5 inçlik modelleri de eklediğimizde 4 inç ve altı modellerin %40’lık bir dilime sahip olduğunu görüyoruz.

1454740234_iphonescreens-mixpanel.png

En çok kullanılan model ise iPhone 6. %34 oranında kullanıcıya sahip olan iPhone 6’yı %13.4 ile iPhone 6s takip ediyor. Büyük ekranlı iPhone’ların kullanım oranları ise iPhone 6 Plus %9, iPhone 6s  Plus %4.12 şeklinde.

Gelen haberlere göre Apple mart ayında düzenleyeceği etkinlikte iPhone 5se modelinin tanıtımını gerçekleştirecek. iPhone 5se, Apple’ın iPhone 5s’ten bu yana duyuracağı 4 inçlik tek iPhone olacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.