Mobil

Microsoft en güçlü akıllı telefon için geri sayıma geçti

Son zamanların popüler teknolojik gelişmelerinden biri de hiç şüphesiz katlanabilir akıllı telefonlar. İşte burada da rekabet yeni bir boyuta taşınıyor.

Microsoft en güçlü akıllı telefon için geri sayıma geçti

Microsoft tarafından geliştirilen Surface Duo 2, bu defa da Gekbench test sonuçlarıyla karşımıza çıktı. Geçtiğimiz hafta, bu telefona ait olduğu iddia edilen birçok yeni görseli sızdırılan Surface Duo 2, Snapdragon 888 işlemcisi ve 8GB RAM'i ile Geekbench'den alnının akıyla çıkmayı başardı.

Geekbench 5 testinde, tek çekirdek puanı olarak 1091 puana, çoklu çekirdek puanı olarak ise 3517 puana ulaşan Surface Duo 2, bu sayede en büyük rakibi Samsung Galaxy Z Fold 3'ü geride bırakmış oldu.

Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy Z Fold 3 5g'de piyasaya sürülmeden önce Geekbench testleriyle gündem olmuş, aynı işlemci ile bky testin tek çekirdek versiyonundan 979 puan çoklu çekirdek versiyonundan ise 3441 puan alabilmişti. Bu da Microsoft’un yeni katlanabilir akıllı telefon modelinin, hali hazırdaki en büyük rakibi pozisyonunda olan Samsung Galaxy Z Fold 3 5G’nin önünde olduğunu gösteriyor.

Microsoft, halen Surface Duo 2'nin kesin çıkış tarihi hakkında net bir duyuru yapmış değil. Aynı şekilde, bu telefonda kullanılacak batarya, kamera gibi önemli bileşenler hakkında da net bilgi sahibi değiliz. Ancak her geçen gün biraz daha bu telefon hakkında yeni sızıntıların düşmeye başladığını göz önünde bulundurursak, Microsoft Surface Duo 2 hakkında bütün detayları öğrenmemizin an meselesi olduğunu söyleyebiliriz.

Yorumlar
Ahmet
Windows güncellemeleri bıktırdı şimdi telefon alalımda dakka başı güncelleme ile bıktırmaya devam.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.