Mobil

Microsoft, HTC'den Android cihazları WP'a taşımasını istiyor

Bloomberg tarafından ortaya atılan iddiaya göre Microsoft, HTC'nin ekosistemde daha fazla var olmasını istiyor.

Microsoft, HTC'den Android cihazları WP'a taşımasını istiyor

Mobil dünyasının köklü üreticilerinden HTC mevcut durumda olumsuz bir süreçten geçiyor ve şirket ilk defa zarar açıkladı. Windows Phone ekosistemi için de telefon duyuruları gerçekleştiren HTC, bu alanda Nokia ile rekabet edemedi, bakıldığı zaman Windows Phone'lu cihazlardan da pek bir beklentisinin kalmadığı görülüyor.

1380952970_gsmarena001-1.jpg

Microsoft ise geçtiğimiz yıl Windows Phone 8X ve 8S modelleri ile pazara giriş yapan HTC'nin ekosistemdeki varlığını daha da hissettirmesini istiyor. Geçtiğimiz haftalarda HTC ve Microsoft arasında yapılan görüşmelerde, Microsoft'un HTC'den Android tarafında yer alan telefonları Windows Phone işletim sistemli versiyonlarını yapması teklifinde bulunmuş. Konuya ilişkin her iki cepheden de açıklama yapılmış değil.

Microsoft ayrıca HTC'yi Windows Phone işletim sistemine teşvik etmek için lisans ücretinde indirime gideceği hatta hiç ücret almayabileceği konuşuyor. Konuya ilişkin gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.