Mobil

Microsoft, MarketPlace'in adını değiştirdi!

Microsoft, Windows Phone Market Place'in adı ne oldu?


Geçtiğimiz ay logosunu yenileyen Microsoft, şimdide mobil uygulama mağazasını ismi ile beraber baştan sona yeniledi. Daha önce Windows Phone Marketplace ismi ile anılan Microsoft'un mobil uygulama marketi, artık Windows Phone Store olarak anılacak. Microsoft bu değişimle beraber kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Microsoft Türkiye'de bu mağazanın açılışı için hazırlık yapıyor.

Microsoft'un mobil işletim sisteminin adını daha önce Windows Mobile olarak anılıyordu. Ancak Microsoft bu sistemin adını Windows Phone'a olarak değiştirdi ve arayüzünüde tamamen Window 8′in tasarımına benzetti.

1347711889_windows-phone-store-640x524.jpg

Bu değişiklik ile Windows Phone Store, artık kelime hatalarını anlayacak ve ilgili uygulamaları göstermek konusunda daha etkili olacak. Başka bir yenilik ise kullanıcılardan gelen talep üzerine müstehcen uygulamalar daha az ön plana çıkacak ve uygulamalar uygunsuz olarak işaretleme imkanı olacak.

1347712076_0218.imagethumb7a9e1080.png

Bakalım yapılan bu değişiklikler Windows Phone işletim sistemini ne kadar etkileyecek.

Yorumlar
hanifi
KARDEŞIM ADI NE OLURSA OLSUN MÜHIM OLAN ICERIGI. UYGULAMA KALITESI. AYRİCA ÜCRETSIZ UYGULAMALARİN BOLLUĞU VE KALITESI DE ÖNEMLI. BIZ SEVERIZ BELEŞ UYGULAMALARI. XDXDXDXDXD
Cevapla
Türkiye'ye Wp8 li Nokia bakalım ne zaman gelecek
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.