Mobil

Microsoft, Snapdragon 820 işlemcili bir akıllı telefon hazırlıyor

GFXBench kriter testine göre HP'nin ardından Microsoft da Snapdragon 820 işlemcili bir telefon hazırlıyor.

Microsoft, Snapdragon 820 işlemcili bir akıllı telefon hazırlıyor

Android ekosistemine LeTV Le Max Pro modeliyle giriş yapan Snapdragon 820 görünüşe bakılırsa kısa süre içerisinde Windows Phone platformuna merhaba diyecek. GFXBench veritabanına göre Microsoft, Snapdragon 820 işlemcili bir akıllı telefon hazırlıyor.

Daha önce HP’nin de Falcon kod isimli yine Snapdraogn 820 işlemcisinden güç alan bir telefon hazırladığı haberleri bir süre gündemde yer edindi.1452631514_qualcomm-mtp89961.jpg

Microsoft tarafından geliştirilen telefonda 6 inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü ekran yer alacak. Ekran boyutu ve güçlü donanımı itibariyle Lumia 1520’yi bizlere hatırlayan telefona 20MP arka kamera, 12MP ön kamera ve 64GB dahili depolama eşlik edecek.

RAM seviyesi her ne kadar 1.5GB olarak belirtilmiş olsa da (benzer hatalar daha önce GFXBench veritabanında çok yapıldı ) RAM miktarının 3GB ya da 4GB olması muhtemel görünüyor. Snapdragon 820 işlemcili ilk Windows Phone telefonun şubat sonunda gerçekleşecek Dünya Mobil Kongresi’nde tanıtılması bekleniyor. 


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.