Mobil

Microsoft Store'da Windows telefonlardan çok Android telefonlar satılıyor

Microsoft Store'da an itibariyle Windows telefonlardan çok Android telefonlar satılıyor.


Microsoft, geçtiğimiz yıl Windows Phone'a olan desteğini komple kestiğini resmi olarak açıklamasa da, üst düzey Microsoft çalışanlarının Android telefon kullanması ve Android'i övmesi bu iddiaları doğrulamıştı.

Windows Phone'a bugün bir darbe daha Microsoft cephesinden geldi. Microsoft Store'da an itibariyle Windows telefonlardan çok Android telefonların satıldığı ortaya çıktı.

Windows Phone'un güçlü kozu Acer Liquid Jade Primo ve Liquid M330 bugün MS Store'dan kaldırıldı. Bu telefonlar yerine sadece HP Elite x3 ve Alcatel IDOL 4S resmi olarak satılmaya başlandı.

Amiral gemisi konumundaki Acer Liquid Jade Primo'ya olan desteğin kesilmesi ve satıştan çekilmesi ile Microsoft Store'da satılan Android telefonların sayısı Windows Phone'un önüne geçmiş oldu.

2018'de artık Windows Phone'un resmi olarak fişinin çekileceğini düşünüyoruz. Bakalım Microsoft, mobil platform için yeni bir hamle yapacak mı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.