Mobil

Microsoft, Windows 10 Mobile’da çağrı kayıt özelliğini test ediyor

Windows 10 Mobile'ın final sürümde çağrı kayıt özelliği yer alabilir.

Microsoft, Windows 10 Mobile’da çağrı kayıt özelliğini test ediyor

Windows 10 Mobile için en son yayınlanan 10149 yapı numarasına sahip güncelleme, kullanıcıların Microsoft’tan fazlasıyla talep ettiği bir özellikle birlikte geliyor. En son yapı güncellemesiyle Windows 10 Mobile kullanıcıları sesli görüşmeleri kayıt altına alabilecek.

iOS ve Android (üçüncü parti uygulamalarla kayıt mümkün) işletim sistemlerinde olmayan çağrı kayıt özelliği, 10149 yapı numarasına sahip en son güncellemede ortaya çıktı. Dosya yönetimi uygulamasını ziyaret eden kullanıcılar varsayılan klasörlerin yanı sıra “Kaydedilen Aramalar” klasörüyle de karşılaştı. Görünüşe bakılırsa Microsoft yeni sürümde çağrı kayıt özelliğini test ediyor.

1435475415_recorded-calls-folder-windows10.jpg

Hatırlatmak gerekirse; kimi ülkelerde sesli aramaların bu şekilde kayıt altına alınabilmesi söz konusu olduğunda, bazı yasa ve yönetmelikler özelliğin kullanılmasına engel teşkil edebilir. İdeal senaryoda karşı tarafın rızası olmadan çağrılar kayıt altına alınmamalı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.