Mobil

Microsoft, Windows Phone'dan daha fazla Android telefon satıyor!

Microsoft, kendi mağazası olan Microsoft Store'da Windows telefonlardan daha fazla Android telefon satmaya başladı. Windows Phone'un fişi tamamen çekildi.

Microsoft, Windows Phone'dan daha fazla Android telefon satıyor!

Microsoft, resmi olarak açıklamasa da, mobil işletim sistemi Windows Mobile'ın fişini çektiğinin sinyallerini geçtiğimiz yıl vermeye başlamıştı. Üst düzey Microsoft yetkililerin Android telefon kullandıklarını açıklamasının ardından bugün de Microsoft Store'da Android telefonlar ön plana çıkarılmaya başlandı.

Microsoft Store'da toplamda 5 adet telefon satılıyor. Bu 5 adet telefondan HP Elite X3 Bundle ve Alcatel IDOL 4S, Windows Phone ile çalışırken, Galaxy S8, Galaxy Note8 ve Razer Phone, Android ile çalışıyor.

Razer Phone'un da mağazaya eklenmesinin ardından Microsoft Store'da Android telefonların hükümdarlığı başlamış oldu.

Microsoft, Windows Phone'dan daha fazla Android telefon satıyor! - Resim : 1Önümüzdeki dönemde artık Windows Mobile işletim sistemine sahip telefonların üretilmeyeceğini düşünürsek; 2018'in yaz aylarında bu işletim sisteminin fişinin çekildiği resmi olarak açıklanacağını söyleyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.