Mobil

Microsoft yılda en az 6 yeni telefon tanıtacak

Microsoft akıllı telefon portföyünü değiştiriyor.


Microsoft’un telefon planları değişiyor. Şirket dün , çoğunluğu telefon bölümünde olan 7800 çalışanı işten çıkaracağını duyurmuştu. Ayrıca, CEO Satya Nadella yaptığı açıklamasında Microsoft'un akıllı telefon portföyünün modernize edileceğini söyledi.

Bloomber’in adını açıklamadığı güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre dev yazılım şirketi Microsoft, bundan sonra üç tip telefon çıkaracak. Bu üç kategori, düşük fiyatlı telefonlar, iş telefonları ve yüksek özellikli amiral gemisi telefonlardan oluşacak. Söylendiğine göre Microsoft, yukarıda belirtilen üç kategoriden her birinden her yıl bir ya da iki model başlatmak istiyor.

1436433982_microsoft-6-new-phones-01.png

Eğer bu doğruysa şirket her yıl en az altı akıllı Lumia telefon duyuracak. Ancak Microsoft zaten bu yıl Lumia 435, Lumia 532, Lumia 640, Lumia 640 XL, Lumia 430 ve Lumia 540 adlarında altı akıllı telefon duyurdu.

Microsoft bu stratejiyi önümüzdeki yıldan itibaren uygulayabilir ve bu durum tabii ki şirketin 2015 sonuna kadar telefon tanıtmayacağı anlamına gelmez. Artı, şimdiye kadar yayımlanan akıllı telefonlar yüksek özellikler sunmuyordu ve Microsoft’un kesinlikle Eylül ayında kullanıma sunacağı Windows 10 Mobile mobil işletim sürümü yanında bir amiral gemisine ihtiyacı var. Söylentilere göre bu amiral gemisi Lumia 940 olabilir ama, şu an için bu telefon için herhangi bir teyit bulunmuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.