Mobil

Minecraft oyuncularını korkutan kötü haber!

Minecraft oyunu hakkında kullanıcılara tüyolar veren onlarca 3'üncü parti mobil uygulamada virüs ortaya çıktı.

Minecraft oyuncularını korkutan kötü haber!

Dünya genelinde milyonlarca hayranı olan Minecraft oyunu ile ilgili oyuncuları üzecek yeni bilgiler geldi. Minecraft için yardımcı bilgiler içeren 3. parti onlarca Android uygulamasının virüslü olduğu ortaya çıktı.

Siber güvenlik uzmanı Lukas Stefanko konuyla ilgili yaptıkları araştırma kapsamında 33 adet virüs içeren mobil uygulama keşfettiklerini açıkladı. Google Play'de bulunan bu uygulamaların milyonlarca Android kullanıcısını tehdit ettiğinin altını çizen Stefanko, bu uygulamaların 3 milyona yakın kullanıcı tarafından yüklendiğini belirtti.

1432674641_img20150527000746.jpg

İlk olarak 2014 yılında sisteme yüklenen bu uygulamalar, zararlı içeriğe sahip olduğu gerekçesiyle Google Play tarafından silinmişti. Uygulama marketinde farklı isimlerle yer alan bu uygulamaların aynı elden çıktığına inandıklarını belirten Stefanko, söz konusu virüsün açtığı hasara dair ellerinde henüz bir veri olmadığını açıkladı. 


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.