Mobil

Minibüsler de internetleniyor!

İstanbul'daki minibüsler internet ve klima özellikli olacak.


Minibüsler son yıllarda çağın gerisinde kaldıkları için eleştiri oklarına hedef olmuşlardı şimdi ise modernize ediliyorlar. Eğer planlandığı gibi olursa İstanbul'daki minibüsler internet ve klima özellikli olacak.

Büyük şehirlerde ulaşım oldukça büyük bir sorun. İstanbul, toplu taşımanın yetersiz kaldığı kalabalık bir nüfusa sahip ve dünyada örneği çok az olan minibüsle ulaşım sistemi ile işliyor.

1345558925_minibus1.jpg

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Bahçelievler Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Halit Yılmaz, İstanbul'daki minibüslerin 700-800'ünün konforlu, klimalı, internet bağlantılı yapılmasının planlandığını söyledi.

Yılmaz, Minibüslerin alçak tabanlı, klimalı ve özel sertifikalı olacağını açıkladı ve sertifikaya sahip olmayan şoförlerin bu araçları kullanamayacağını vurguladı. Ayrıca Yılmaz, minibüslerin her durakta durmayacağını ve otobüsler gibi özel duraklarının olacağına söyledi. Diğer bir plan ise bu minibüslerden 700-800'ünün internet bağlantısı ve cep telefonu şarj ünitesi gibi özellikleri bulunacak olması.

Yılmaz, bu çalışmaların ne zaman yapılacağı ve hangi hatlarda internetli minibüslerin bulunacağına dair bir bilgi vermedi ancak şoförlerin tek tip elbise giyeceklerini de dile getirdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.