Mobil

MIUI 12 için global çıkış tarihi açıklandı

Xiaomi kullanıcılarının sabırsızlıkla bekledikleri MIUI 12 için global çıkış tarihi nihayet açıklandı. İşte konu hakkındaki detaylar.

MIUI 12 için global çıkış tarihi açıklandı

Ülkemizde hayli popüler olan akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi geçtiğimiz Nisan ayında Çin’de düzenlediği özel bir etkinlikle MIUI 12’yi tanıtmıştı. MIUI 12 arayüzünün Xiaomi’nin son iki yıl içerisinde satışa sunduğu hemen her model için de geleceği belirtilmişti.

MIUI 12 için global çıkış tarihi açıklandı

Çinli üretici bu arayüzü alacak olan modelleri direkt olarak paylaşmış ve biz de haberimizde bu listeye yer vermiştik. Dilerseniz buraya tıklayarak MIUI 12 alacak Xiaomi modelleri listemize göz atabilirsiniz.

MIUI 12 için global çıkış tarihi açıklandı - Resim : 1

Peki gelelim asıl konumuza. MIUI 12 global tanıtımı ne zaman gerçekleşecek? Malum Çinli üretici bazı modeller için yeni MIUI arayüzünün Haziran ayında geleceğini belirtmişti. Dolayısıyla global etkinliğin de Haziran’dan önce yapılması bekleniyordu.

Xiaomi MIUI 12 global etkinlik tarihini esprili bir şekilde duyurdu. Dilerseniz bu duyuruya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Denklemi çözdüğümüzde karşımıza 19 Mayıs tarihi çıkıyor. Yani yeni MIUI arayüzünün önümüzdeki günlerde global olarak duyurulacağını söylemek mümkün.

Şunu da dip not olarak hatırlatalım. Xiaomi bu arayüzde de Android 10 işletim sistemini temel alacak. Yani telefonunuza MIUI 12 güncellemesinin gelmesi cihazınızın Android 11’e yükseltildiği anlamını taşımıyor. Güncellemeden sonra da Android 10 kullanmaya devam edeceksiniz.

Elbette size tavsiyemiz güncelleme yayınlandıktan sonra stabil çalıştığından emin olmak için bir süre beklemeniz olacak.

Yorumlar
ULAŞ
19 deil mi
Cevapla
Çetin
16 Mayıs'ı nasıl buldunuz acaba?
Cevapla
KyLte
Denklem 16 Mayıs olmuyor mu yav
Cevapla
MalKyLte
Çarpmanın işlem önceliği var
Darklonely
Çarpma işlemi önce gelir 3*3=9+10=19 olur üstad
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.