MIUI 12 kararlı sürümü dağıtıma çıktı! İşte ilk alan modeller!

Xiaomi'nin yepyeni arayüzü MIUI 12 kararlı sürümü dağıtıma çıktı. Şirketin bazı popüler modelleri güncellemeyi aldı. İşte güncellemeyi alan modeller!

MIUI 12 kararlı sürümü dağıtıma çıktı! İşte ilk alan modeller!

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, merakla beklenen yeni arayüzünü sonunda kullanıcılarına sunuyor. Tanıtımı ile birlikte büyük merak uyandıran MIUI 12, birçok farklı özelliği ve yeniliği Xiaomi modellerine getirmiş oluyor. Popüler akıllı telefonları için bu yepyeni arayüzünü servis etmeye başlayan şirket için bu kez işler yolunda gidiyor.

Zira güncellemeyi telefonlarına indiren kullanıcıların ilk deneyimlerine bakacak olursak bundan fazlasıyla memnun kaldıkları anlaşılıyor. Ancak her zaman olduğu gibi MIUI 12 arayüzünü eleştirenler de var. İşte eğrisiyle doğrusuyla MIUI 12 güncellemesi ve kullanıcı yorumları!

MIUI 12 kararlı sürümü dağıtıma çıktı! İşte ilk alan modeller!

MIUI 12 tanıtıldığı günden bu yana merakla bekleniyordu. Zira Xiaomi daha önce pek çok kez kullanıcılarını bu anlamda hayal kırıklığına uğratmıştı ve bir hayal kırıklığına daha tahammülleri yoktu. Dolayısıyla bu sürüm hem kullanıcılar hem de şirket açısından ayrı bir önem taşıyordu. MIUI 11 ile birlikte telefonların adeta yarı yarıya düşen pil performansı, diğer çeşitli problemlerle de birleşince Xiaomi eleştiri oklarının hedefi olmaktan kaçamamıştı. 

Bunun için yeni sürümün sorunsuz olması anlamında çok daha fazla mesai yapan Xiaomi çalışanları, MIUI 12 arayüzünü ortaya çıkardı. Uzun zamandır beklenen bu yeni arayüz, şirketin popüler modellerine de yavaş sunulmaya başlandı. Güncellemeyi ilk alan akıllı telefonlar ise Xiaomi Mi 10 Pro, Mi 10, Mi Note 10 Lite, Mi 9, Mi 9 Pro 5G, Mi 9T, Mi 9T Pro oldu.

MIUI 12 kararlı sürümü dağıtıma çıktı! İşte ilk alan modeller! - Resim : 1

Güncellemenin dağıtımda olduğunu ve eğer henüz telefonunuzda bir yazılım güncellemesi bildirimi yoksa bile önümüzdeki günlerde bunun gelebileceğinin altını çizmiş olalım. Ayrıca bazı Redmi modelleri de ilk dağıtım planının içerisinde yer alıyor. Bunlar ise Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30 Pro, Redmi K20, Redmi K20 Pro, Redmi Note 9 ve Redmi Note 8 Pro şeklinde.

İsterseniz şimdi de biraz bahsi geçen güncellemeyi indiren kullanıcıların deneyimlerinden bahsedelim. Xiaomi akıllı telefon sahipleri MIUI 12'yi deyim yerindeyse öve öve bitiremiyor. Sorunsuz bir arayüz olduğunun altını çizen çoğu kullanıcı, telefonlarına gelen ek özellikler ve yeniliklerden de fazlasıyla memnun kalmış durumda. Ancak bazı kişiler ise MIUI 12 ile birlikte telefonların iPhone'un bire bir aynısı haline geldiğinden dert yanıyor. Bu yorumlardan anladığımız üzere Xiaomi yeni arayüzünde iOS alt yapısından fazlasıyla esinlenmiş.