Mobil

MIUI 12.5 ile telefonlar rahatlayacak!

Xiaomi yeni arayüzü MIUI 12.5 ile bir çok uygulamanın kontrolünü size veriyor. İstediğiniz uygulamayı kaldırabilecek ya da gizleyebileceksiniz.

MIUI 12.5 ile telefonlar rahatlayacak!

Xiaomi son güncellemeleri ile birlikte bir çok yeniliği de beraberinde getiriyor. Merakla beklenen MIUI 12.5 güncellemesinin detayları her geçen gün daha da netlik kazanıyor.

Android kullanıcılarının belki de en büyük sorunlarından birisi yüklü gelen uygulamalar. Özellikle firmaların üçüncü parti firmalar ile anlaşmaları gereği, telefonunuzu ilk kullanmaya başladığınızda bile içerisinde gereksiz uygulamalar yüklü olarak geliyor.

MIUI 12.5 ile sonunda bu konuda olumlu bir adım atılmış gibi görünüyor. Performans konusundaki iyileştirmelerin başında arka plandaki uygulamaların kontrol edilebilmesi geliyor.

Standart servislerin yanısıra üçüncü parti uygulamalar da arka planda çalışarak cihazın kaynaklarını ekstradan tüketiyor. MIUI 12.5, işte tam da bu konuda önem kazanıyor. Kullanıcıların en büyük beklentisi, ihtiyaçları olan uygulamalara kendilerinin karar vermesine imkan sağlanması yönünde.

MIUI 12.5 ile telefonlar rahatlayacak! - Resim : 1

MIUI 12.5 beraberinde sadece temel uygulamalar ile geliyor. Arayüz iyileştirmeleri de güncellemenin bir diğer odak noktası. Gelen bilgilere göre; hesap makinesi uygulamasını bile kaldırabileceksiniz. Cihazınızın çalışmasında önemli rolü olmayan her uygulama, kaldırılabilecek ya da gizlenebilecek.

Büyük oranda performans artışı beklenen güncelleme ile optimizasyon anlamında basamak atlanması bekleniyor.

Geçtiğimiz dönemde Xiaomi kullanıcıları üçüncü parti uygulamalar ve arka plan uygulamalarının kontrol edememe gibi sorunlardan dolayı oldukça hayal kırıklığı yaşamıştı. Çinli üretici bu güncelleme ile hayranlarının ve kullanıcılarının kalplerini yeniden kazanabilecek mi? Son olarak Xiaomi’nin, MIUI 12.5 sürümünü beta sürecinde test ettiğini de hatırlatalım.

Yorumlar
Nihat
Telefon eskidikten sonra gelen yazılımdan ne hayır gelir acaba? 12.5 arayüz haberleri çıkalı baya oldu M TR bölgesini adamdan saymadiklari için ne düzgün yazılım geliyor nede öncelikli indirme şansınız oluyor, bundan sonra tercih etmeyeceğim bir marka oldu.
Cevapla
Sevo
Redmi note 8 güncelleme alacak mı?
Cevapla
Cano
Gelmiyecek galiba
Ahmet Asım Karakuş
Arkadaşlar ben amatör bir yazılımcıyım tanıdığım var ayrıca bana güvenin cihazınız hangi Xiaomi cihazı olursa olsun 12.5 güncellemesini yükleyin telefon çok rahatlatacaktır. Düşünsenize 700~ MB güncelleme. Telefonunuzu bayağı rahatlatacak.
Cevapla
Bilal
Redmi not 9 pro ne zaman güncelleme alacak ya
Cevapla
Semih
Geldi
Osman
Resmi note 9s gelecek mi acaba bilgisi olan var mi
Cevapla
Enes
Evet gelicek
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.