MIUI 12.5'siz Xiaomi telefon kalmasın! İşte MIUI 12.5 yükleme rehberi!

Xiaomi'nin yeni arayüz güncellemesi MIUI 12.5 bazı modeller için çıktı. MIUI 12.5 yükleme rehberimiz sayesinde yeni arayüzü herkesten önce test edebilirsiniz.

MIUI 12.5'siz Xiaomi telefon kalmasın! İşte MIUI 12.5 yükleme rehberi!

Çinli Xiaomi, karşımıza MIUI 12.5 arayüz güncellemesi ile çıkmıştı. Bir dizi yenilik ile gelen bu arayüz sunduğu performans iyileştirmeleri ile Xiaomi telefonların hızına hız katacak. Henüz beta aşamasında olan bu arayüz güncellemesi Nisan ayında nihai sürümü ile Xiaomi sunucularında olacak. Ancak Nisan'a kadar daha çok var bekleyemem diyenler için destekli Xiaomi telefonlara MIUI 12.5 güncellemesinin nasıl yükleneceğini anlatıyoruz.

MIUI 12.5 Beta yükleme rehberimize geçmeden önce; telefonunuzun bu işlemler sırasında brick yani kullanılmaz hale gelebileceğini belirtelim. Eğer deneyimli bir kullanıcı değilseniz bu işlemlere pek bulaşmamanızı öneriyoruz.

MIUI 12.5 nasıl yüklenir?

MIUI 12.5 Beta arayüz güncellemesini yüklemek için telefonunuzun bootloader kilidinin açık olması gerekiyor. Bootloader kilidini açmak için buradan Xiaomi'nin resmi sitesindeki adımları izleyebilir ve gerekli yazılımı indirebilirsiniz.

Bootloader kilidini açmak yeterli değil. Şimdi telefonunuzu root'lamanız gerekiyor. ADB uygulamasını buradan Windows PC'ye indirin. Şarjınızın yüzde 75'ten fazla olduğuna emin olun ve telefonu USB ile PC'ye bağlayın. ADB uygulamasını çalıştırın ve komut satırına önce adb devices sonra da root.bat yazarak Root'lama işlemini yapın.

Bootloader kilidinizi açtıktan ve Root yaptıktan sonra aşağıdaki listede yer alan ROM dosyalarından telefonunuza uygun olanı PC'ye indirin. İnen dosyayı daha sonra microSD karta atın ve telefonunuza microSD kartı takın. Bu işlemden sonra şimdi yüklemeye geçebiliriz.

MIUI 12.5 indirme linkleri

1.

Redmi 10X 5G (atom)

İndir

4.

Redmi 10X Pro (bomb)

İndir

5.

Redmi Note 9 5G [China] (cannon)

İndir

7.

Mi 9 (cepheus)

İndir

8.

Redmi K30 Ultra (cezanne)

İndir

11.

Redmi K20/Mi 9T (davinci)

İndir

13.

Mi 9 SE (grus)

İndir

14.

Redmi Note 7/7S (lavender)

İndir

15.

Mi CC9e (laurus)

İndir

17.

POCO X2/Redmi K30 4G (phoenix)

İndir

18.

Redmi K30 5G (picasso)

İndir

19.

Redmi K30i 5G (picasso48m)

İndir

21.

Redmi K20 Pro/Mi 9T Pro (raphael)

İndir

22.

Mi Note 10/Mi CC9 Pro (tucana)

İndir

24.

Mi 10 Youth Edition/Mi 10 Lite Zoom (vangogh)

İndir

26.

Redmi Note 7 Pro (violet)

İndir

Telefonunuza yazılım yüklemeniz için TWRP uygulamasının yüklü olması gerekiyor. TWRP uygulamasını Play Store'dan yani buradan ücretsiz olarak indirin. TWRP'yi kurduktan sonra son aşamaya geçebiliriz.

Telefonu kapatın. TWRP modunda açmak için ses kısma ve güç tuşlarına aynı anda basılı tutun. Bu işlemden sonra TWRP modu açılacaktır. TWRP uygulamasından microSD kartınıza attığınız MIUI 12.5 beta yazılımını seçin ve install seçeneğine tıklayın.

MIUI 12.5

Bu işlemden sonra telefonunuz kapanıp açılacaktır. Eğer işlem başarılı olduysa boot ekranından sonra telefon sorunsuz bir şekilde çalışır. Eğer Boot ekranında takılı kalırsa yine TWRP modunu açın ve ön bellekleri temizleyin.