MIUI 9'un en önemli yeni özellikleri

MIUI 9'un en önemli yeni özellikleri

MIUI 9'un en önemli yeni özellikleri - Page 1
MIUI 9'un hız, duyarlılık ve performans yenilikleri ile ilgili olduğunu ve tabii ki bunun harika olduğunu söylemek gereksiz gibi görünüyor! MIUI'nin geleneksel olarak en hafif Android ROM'lardan biri olmadığı göz önüne alındığında, kaput performansının iyileştirilmesi hoş karşılanıyor. Uygulamaların daha hızlı yükleneceğini ve ayrıca sistem kaynaklarının en çok ihtiyaç duyulan uygulamalara öncelik veren daha dinamik bir kaynak ayırma işlemine tabi tutulmasını sağladı.
MIUI 9'un en önemli yeni özellikleri - Page 2
2. Evrensel aramaMIUI şimdi kendi "Spotlight Search" benzeri özelliği, ancak steroidleri puanlıyor. Telefonunuzun tümüne veri, fotoğraf ve benzeri herhangi bir belgeyi taramanın yanı sıra, anahtar kelimelerinize dayanan resimleri de bulacaksınız. Xiaomi, konuşmalar sırasında da işe yarayacağını söylüyor.
MIUI 9'un en önemli yeni özellikleri - Page 3
3. Akıllı AsistanBu gün ve yaşta, herkesin hemen akıllı bir asistanı varmış gibi görünüyor ya da en azından kendine ait bir asistanı planlıyor. Xiaomi'nin MIUI 9'a entegre edilmiş yeni akıllı asistanı Siri / Google Assistant alternatifi olmayabilir, ancak yine de telefonunuzdaki herhangi bir şeyi aramanıza izin verecek olan çarpıklığa yararlı bir ektir.
MIUI 9'un en önemli yeni özellikleri - Page 4
4. Akıllı Uygulama BaşlatıcıBu yeni özellik, Google Asistan Dokunduğu zamanki gibi çok işlev görür. Etkinleştirme üzerine, Akıllı Uygulama Başlatıcı, ekranınızdaki içeriği analiz eder ve buna göre kullanıcılara içeriğe dayalı seçenekler sunar. Örneğin, ekranda bir telefon numarası varsa, bir adres size en sevdiğiniz navigasyon uygulamasını açmanızı önerirken bir tarafa doğrudan arama imkanı verilir.