Mobil

Mobil cihazlarınızı artık kendiniz test edeceksiniz!

Benchmark testlerine ulaşmakta zorluk mu çekiyorsunuz? Bu araç tam size göre!

Mobil cihazlarınızı artık kendiniz test edeceksiniz!

Her gün çok sayıda mobil cihazın piyasaya çıkmasıyla birlikte, anlamlı benchmark standartlarının da artık yerini aldığı düşünülüyor. Lakin tüketiciler, perakendeciler, üreticiler ve analistler bunu bulmakta daima zorlanıyorlar.

Tümleşik işlem teknolojisi ve uygulamaları için analiz, öneri ve mühendislikte teknoloji sektörünün güvenilir kaynağı Berkeley Design Technology Inc. (BDTI) bugün akıllı telefon ve tabletler gibi tüketiciye, pil ömrü, uygulama hızı ve ağ performansı dahil olmak üzere kullanıcı deneyimini doğrudan etkileyen faktörleri ölçümleyecek mobil cihazlar için yeni kullanıcı deneyimi değerlendirme aracını duyurdu.

 1376900008_smartphone-camera-test.jpg

Qualcomm’un mobil cihaz tasarımlarındaki deneyimlerine dayanan bu girişim, günlük kullanıcılar için hayati önem taşıyan gerçek dünya ölçümlerini kapsayacak, şeffaf ve tarafsız benchmark işlemini ortaya koyuyor. İlk benchmark sonuçlarının açıklanması 2013 sonu olarak planlanırken genel kullanım ise 2014’ün başlarında gerçekleşecek. Qualcomm’un katkılarıyla başlayan değerlendirmeye Çin’in en büyük internet medya platformlarından biri olan Tencent destek oldu.  Detaylar için tıklayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.