Mobil

Mobil ödeme sistemi Samsung Pay Avrupa'ya geliyor

Samsung, mobil ödeme sistemi Samsung Pay'in kullanım alanını genişletiyor. Ödeme sistemi Avrupa Kıtası'na geliyor.


Samsung halihazırda Güney Kore ve Amerika’da kullanımda olan mobil ödeme sistemini bu defa Avrupa Kıtası'na getiriyor. Güney Koreli firmadan yapılan açıklamaya göre Samsung Pay İngiltere ve İspanya’da kullanıma sunulacak. Samsung Pay’in Avrupa kullanım tarihi şimdilik belli değil, ancak şirket MWC 2016’da düzenleyeceği ve Galaxy S7’nin tanıtılacağı Galaxy Unpacked etkinliğinde Samsung Pay Avrupa kullanım tarihini ortaya koyacaktır.

1455257664_gsmarena002-1.jpg

Samsung Pay genişleme dalgasına İngiltere ve İspanya’nın ardından Çin, Avustralya, Brezilya ve Singapur dahil olacak. Türkiye’nin takvime ne zaman dahil edileceği şimdilik bilinmiyor.

Samsung ayrıca NFC ve dünya üzerinde 10 milyonda fazla mağazada kullanılan MST adı verilen sistem ile uyumlu çalışan mobil ödemesi Samsung Pay’i diğer Android kullanıcılarının da hizmetine sunmayı planlıyor. Şirket bu noktada bazı Android üreticileriyle görüşmeler halinde. 


 
                              
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.