Mobil

Mobil üreticiler Stagefright virüsünü ciddiye alıyor, güncellemeler yolda

Google, Samsung, LG, Sony ve HTC Stagefright virüsü için bu ay güncelleme dağıtımına başlıyor.


Son günlerde Android ekosisteminde tedirginlik uyandıran Stagefright güvenlik açığını mutlaka duymuş olmalısınız. Android cihazlarda medya oynatmak için kullanılan bir sistem olan Stagefright üzerinde keşfedilen bir açık, kötü amaçlı kişilerin Android cihazınızı kontrol altına almasını sağlıyor. Resim ya da video içeren basit bir MMS mesajla Android cihazınızın kontrolünü kaybetmeniz mümkün. Halihazırda 1 milyara yakın Android cihazı Stagefright virüsüyle tehlikesiyle karşı karşıya.

Google ve üreticilerden gelen açıklamalara bakıldığında Stagefright virüsünün ciddiye alındığını görüyoruz. Google, Nexus cihazlar için güvenlik güncellemesini yayınlamaya başlarken, diğer Android ortakları ağustos ayı içerisinde zararlı yazılıma karşı tedbirler alacak.

Alt bölümde görselde Samsung, HTC, LG ve Sony cephesinde güncelleme alacak cihazların listesi mevcut. Cihazınız söz konusu listede yer almayalar fakat dert etmeyin, yüzlerce Android cihazı güvenlik güncellemesinin kapsamına alınacak. 

1438925218_stagefright-xperia-fix.jpeg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.