Modüler Telefon Fairphone 2 piyasada - Page 1

Peki, Modüler telefon ne demekti?
Öncelikle hatırlatmak maksadıyla modüler telefon konsepti hakkında bir paragraf açmak gerekirse; modüler telefonlar deyim yerindeyse birer teknolojik Lego olarak tanımlanabilecek kadar düz mantıkta hazırlanan bir konsept… Yani bir varsayımda bulunursak tıpkı bir bilgisayar topluyor gibi, akıllı telefonunuzu toplayabiliyorsunuz! Sahip olduğunuz telefonun, modülerliğinden faydalanarak ilerleyen zamanlarda kamerasını, işlemcisini veya ekran panelini değiştirerek cihazınızı güncelleyebilir veya sorunlu bölümü değiştirebilirsiniz.

Modüler Telefon Fairphone 2 piyasada - Page 2

Aslında bu konseptin tartışmaları uzun süredir devam ediyordu. Zira bu noktada PC sektöründe olduğu gibi bir baz nokta olmadığı için, bu projenin kâğıt üstünde kalmaya devam edeceği yorumları yapılıyordu.

Modüler Telefon Fairphone 2 piyasada - Page 3

Fairphone 2 ile modüler telefon gerçek oluyor!
Ancak Fairphone elini taşın altına koymuş ve Fairphone 2 isimli modüler akıllı telefonunu ön siparişe açmış durumda. Üstelik ön siparişe açılan Fairphone ürününün referans özellikleri de hiç fena değil…

Modüler Telefon Fairphone 2 piyasada - Page 4

Fairphone 2; 5inç büyüklüğünde FullHD(1080p) LCD panel, Android 5,1 Lollipop işletim sistemi, 4G LTE, Wi-Fi, Bluetooth ve 4 çekirdekli Snapdragon işlemci, 2GB LPDDR3 RAM, 32GB depolama alanı, çift sim kart desteği, 2 mikro SD kart slotu, 8MP f2.2 diyaframlı arka kamera, 2MP F2.8 diyaframlı ön kamera gibi birçok özelliklerine sahip referans modeli ile 529 Euro karşılığı ön siparişe açılmış durumda. Üstelik firmanın hedefi olan 15,000 ön sipariş miktarı ise neredeyse tamamlanmak üzere...

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.