Mobil

Moto X ve Moto G için Android 4.4.3 güncellemesi başlıyor

Motorola'dan yapılan açıklamaya göre Android 4.4.3 güncellemesine bu hafta başlanacak.

Moto X ve Moto G için Android 4.4.3 güncellemesi başlıyor

Google'ın Android 4.4.3 güncellemesini Nexus cihazlar için başlatmasının hemen akabinde güncellemeden faydalanan bir diğer cihaz serisi Google Play Edition modeller oldu. Android üreticileri tarafında ise kısa süre içerisinde konuya ilişkin resmi açıklamaların yapılması bekleniyor. Bu yönde yapılan ilk açıklama ise Motorola cephesinden geldi.

Google bünyesinde çalışmalarını yürütürken bir Google şirketi olmanın avantajı olarak Android güncellemeleri Nexus cihazlar sonrası birkaç gün içerisinde kendi modelleri için dağıtıma sunan Motorola, güncelleme konusundaki başarısını Lenovo bünyesinde de sürdürüyor. Şirket yaptığı açıklamada ile Moto X, Moto G ve Moto E için Android 4.4.3 güncellemesinin bu hafta içerisinde telefon sahiplerine dağıtılacağı bilgisini verdi.

1401949244_android-kitkat-red-mascot-standing-moto-x.jpg

Android 4.3.3 güncellemesinin beraberinde getirdiği yenilikler olan güvenlik düzeltmeleri, iyileştirmeler ve performans geliştirmelerin yanı sıra Moto X'te kamera tarafında bazı gelişmeler bizleri karşılıyor olacak. Moto X kullanıcıları güncellemeyle birlikte daha gerçekçi flaş renklere ve düşük ışık koşullarında daha gelişmiş görüntü kalitesi yakalayacaklar. Ayrıca Moto X ve Moto G video kayıt/durdurma özelliğine kavuşuyor.

Güncellemede Moto X ve Moto G modellerine sunulacak bir diğer yenilik "Moto Uyarı" özelliği olacak. Motorola Uyarı, onlara ihtiyacınız olduğunda sizin için önemli kişilere hızla uyarı göndermenizi sağlar. 

Android 4.4.3 güncellemesi ilk olarak Amerika'da ve Brezilya'da Moto E kullanıcıları için yayınlanacak. Güncellemenin önümüzdeki günlerde özellikle Moto G için dünya geneline yayılması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.