Mobil

Moto X'in kamerası neler sunacak?

Moto X'te yer alan kameranın üst sınıf bir kullanıcı deneyimi sunması bekleniyor.


Önümüzdeki hafta tanıtılacak Moto X’in tasarım ve teknik özellikler noktasında sunacağı tüm detaylar neredeyse netlik kazandı. Bu süreçten sonra gelen özellikler daha ise daha çok telefonda konumlandırılan özel teknolojilere dair oluyor. AndroidPolice sitesi tarafından ortaya çıkarılan yeni görseller, Moto X’in Clear Pixel (bulanık çekimlere son veren gelişme) teknolojisiyle donattığı kameranın arayüzünü gözler önüne seriyor.

Moto X her ne kadar stok Android ile çalışıyor olsa da, kamera uygulaması noktasında farklılık sunuyor. Motorola’nın telefonda yer verdiği kamera arayüzünde ayarlar ve diğer kısa yollar ekranın sağ tarafa itilmesi ile ortaya çıkıyor. Tersi istikamette yapılan hareket ise kısa yolları tekrar gizliyor. Fotoğraf çekim için ekranın herhangi bir yerinde dokunulması yeterli. 

1374560688_nexusae0wm0008thumb1.png

Görselden anlaşılan bir diğer detay ise Moto X’in kimi jestlerle kamera uygulamasını açabilmesidir. Kullanıcı bileğini iki defa üst üste büktüğü an telefonda kamera uygulaması otomatik olarak başlıyor. Bunun yanı sıra telefon kilit ekranda dahi olsa Moto Magic (OpenMic) özelliği sayesinde sesli komut yardımı ile kamera uygulaması başlatılabilecek.

1374560748_1.png1374560756_2.png

1374560773_3.png1374560781_4.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.