Mobil

Motorola cephesinde hazırlanan X Phone doğrulandı

Google'ın Motorolayı satın aldıktan sonra küresel anlamda ilk iddialı ürün diyebileceğimiz ve "X Phone" olarak adlandırılan telefonun mayıs ayında resmiyet kazanması bekleniyor.

Motorola cephesinde hazırlanan X Phone doğrulandı

Motorola Mobilite’nin Google tarafından satın alınması sonrası şirket bir dizi radikal kararlara imza atmıştı. Dünya genelinde yaşanan ofis kapatmalar ve işçi çıkarmalarının yanı sıra Google, Motorola’nın tamamen üst ve orta seviyede ürünler sunacağını bildirmişti.

Amerika’da Verizon ile gerçekleştirilen etkinlikte 3 önemli telefon duyuran Motorola, henüz uluslararası arena için iddialı bir telefon ya da tablet geliştirmiş değil. Ancak bu yönde şirketin geliştirme çalışmalarına devam ettiği de son dönemde bir hayli konuşuldu.
1359699789_motorola-x-phone.jpg

Google üst düzey bir yetkilisi de yeni nesil akıllı telefonun hangi yönde özellikler sunacağının sinyallerini de vermişti. Yetkili, pil gücünde yaşanan olumsuzları bitirmek, sağlam kasa yapısı sunan ve kamera özellikleri geliştirmiş bir telefonun yakında tanıtılacağının sinyallerini vermişti.

Motorola’nın LinkedIn profili üzerinde yayınlanan bir ilan “X-Phone” adında bir cihazın varlığını doğruluyor. İlan yakın zamanda iddialı bir telefonun karşımıza çıkacağını doğrularken; yine telefonla ilgili bir iş ilanından söz ediliyor. Söz konusu ilanda telefonun lansmanını koordine edecek ve pazarlama stratejisinde aktif rol oynayacak bir kişinin işe alınacağı belirtilmiş.

Google ve Motorola cephesinde hazırlanan bu telefon mayıs ayında gerçekleşecek Google I/O konferansında resmiyet kazanabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.