Mobil

Motorola, Droid Maxx ile 48 saat sorunsuz pil ömrü sunacak

Motorola kullanıcılara uzun pil ömrü vaat eden telefonlar hazırlıyor.


Mobil dünyasında yaşanan hızlı gelişim ne yazık ki pil ömrü konusunu henüz istenilen seviyeye getirmiş değil. Akıllı bir telefonda ekran, işlemci, kamera vs gibi detaylar birçoğumuz için önemli detaylar olabilir ancak unutulmaması gerekir ki bu cihazların en önemli işlevi bireyler arasında iletişimi sağlamasıdır. Bu sebeple şarj konusu dikkat edilmesi gereken argümanlardan biri olmalıdır.

Bu noktada üreticilerin kayda değer çalışmalar sergilemediği görülüyor. Ancak Motorola’yı sanırı burada ayrı bir kefeye koymak gerekiyor. Google CEO’su Larry Page nisan ayında yaptığı bir açıklamada akıllı telefon kullanıcılarının en fazla şikayet ettiği noktanın pil ömrü olduğunu belirtmişti. Bu noktada kullanıcılara uzun bir kullanım deneyimi sunacak modeller üzerinden çalıştıklarını vurgulamıştı.

1373446494_droid-razr-maxx-hd-xl.jpg

Görsel: Droid Razr Maxx HD

Motorola’nın 2012 yılında duyurduğu Droid Razr Maxx HD adlı modelinde 3.300mAh kapasiteli bir pil kullanılmış ve telefon şu ana dek yapılan batarya testlerinden her zaman en önde olmayı başarmıştı. Başta Moto X olmak üzere önümüzdeki haftalarda birçok telefon duyurusu gerçekleştirmesi beklenen Motorola’nın sürprizlerinden biri de yeni nesil Droid Maxx adlı telefonu olacak. Telefona dair detaylar ortaya çıkmaya başlarken, elde edilen bilgilere göre Droid Maxx yoğun kullanımda bile 48 saat gibi uzun bir pil ömrü sunacak. Söz konusu süre oldukça iddialı bir rakam ve Google’ın bu noktada sağlayacağı başarı birçok üretici için model oluşturabilir.

Şu an için pil ömrü ile dikkat çeken bir diğer telefon ise Galaxy Note 2 olurken, telefon 3.100mAh kapasiteli bataryası ile yoğun kullanımda bir günlük deneyim sunuyor. 

Yorumlar
Misafir
super olur hemen alırım
Cevapla
Misafir
ve motorola küllerinden doğar gelsin en sonunda kaliteli ve performanslı telefon üretecek adam geldi yav sensiz olmuyor motorola
Cevapla
efe
akıllı telefonlarda batarya tam bi bomba olmus durumda hayirli si
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.