Motorola Edge 30 Neo’nun özellikleri sızdırıldı! Orta segmente yeni kral

Motorola, 2022 yılını olabildiğince etkin geçirmeye devam ediyor. Şirketin yeni amacı ise Edge 30 Neo modeliyle uygun fiyatlı bir akıllı telefon daha çıkarmak.

Motorola Edge 30 Neo’nun özellikleri sızdırıldı! Orta segmente yeni kral

Geçmişi bir hayli eskiye dayanan ancak özellikle Google’a satıldıktan sonra gerileme dönemine giren Motorola, Lenovo tarafından satın alındıktan bir süre sonra yavaş yavaş toparlanma sinyalleri vermeye başlamıştı. Bununla birlikte şirketin geçtiğimiz yıldan itibaren artan temposu için 2022 yılı itibariyle zirveye ulaştı diyebiliriz.

Henüz yakın bir zamanda Edge 30 ve Edge 30 Pro modellerini tanıtarak portföyüne güçlü isimler katan Çin merkezli şirket, şimdi ise bu serisine uygun fiyatlı yeni bir akıllı telefon dahil etmenin peşinde. Motorola Edge 30 Neo ismi verilen bu telefon, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Motorola Edge 20 Lite’ın halefi gibi görünüyor.

Motorola Edge 30 Neo’nun özellikleri sızdırıldı

Yeni cihazın sızdırılan özelliklerine baktığımızda ise, ön taraftan Full HD+ çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip 6,28 inç büyüklüğünde P-OLED ekranın olduğunu görüyoruz. Bu ekranın üst kısmında 32MP’lik bir selfie kamerası mevcut. Arka yüzeyde ise 64MP + 13MP’den oluşan ikili bir kurulum söz konusu.

Motorola Edge 30 Neo gücünü Snapdragon 695 yonga setinden alacak. Bu CPU, Adreno 619 GPU ile desteklenecek. Ayrıca RAM kanadında 6GB ile 8GB, dahili depolama alanı kanadındaysa 128GB ile 256GB seçenekleri bulunacak.

Duyum kanallarının iddialarına göre yeni telefon Eylül ayında raflardaki yerini alacak. Telefonun çıkış fiyatının ise 400 dolar civarı olması bekleniyor.