Motorola kamera tarafında rakiplerini şaşırttı, bu kadar ucuza bu kadar güçlü kamera mümkün mü

Motorola'nın yakında piyasaya süreceği Edge 50 Pro modeli, etkileyici ekran ve kamera özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu cihazla fotoğrafçılık ve multimedya deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyın.

Motorola kamera tarafında rakiplerini şaşırttı, bu kadar ucuza bu kadar güçlü kamera mümkün mü

Lenovo bünyesindeki Motorola, Hindistan'da yakında Edge 50 Pro akıllı telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Cihazın gücünü alacağı yonga seti daha önce doğrulanmışken, şimdi de Flipkart üzerinden yapılan bir paylaşımla telefonun ekran ve kamera özellikleri açığa çıktı.

Edge 50 Pro, merkezde konumlandırılmış delikli bir pOLED ekrana sahip olacak ve 6.7 inç boyutunda 1.5K çözünürlüğünde bir görüntü sunacak. Ayrıca, 144Hz tazeleme hızı, 2,000 nit zirve parlaklık, HDR10+ desteği ve %100 DCI-P3 renk gamı gibi özelliklere sahip olacak. Ekrana entegre parmak izi okuyucu ve Pantone tarafından onaylı gerçekçi renkler ile doğru cilt tonları sunma vaadi de dikkat çekiyor.

Motorola kamera tarafında rakiplerini şaşırttı, bu kadar ucuza bu kadar güçlü kamera mümkün mü

Telefonun kamera yetenekleri de öne çıkıyor. Arka panelde, 50MP ana lensle birlikte üç sensör barındıran yükseltilmiş bir kamera adası bulunuyor. Motorola Edge 50 Pro, dünyanın Pantone onaylı ilk kamerası olma özelliğini taşıyor, bu da çekilen fotoğraflardaki renklerin ve cilt tonlarının Pantone tarafından doğrulanacağı anlamına geliyor. AI destekli özellikler arasında adaptif stabilizasyon, otomatik odak takibi, eğim modu gibi işlevler yer alıyor. Ayrıca, kullanıcıların kendi benzersiz duvar kağıtlarını yaratmalarına olanak tanıyan Generative AI temalı bir özellik de bulunuyor.

Motorola Edge 50 Pro, Menekşe ve Siyah renk seçeneklerinde suni deri dokuya sahipken, Gri ve Krem tonlarında bir gradyan görünümüne de sahip olacak. Telefon, Snapdragon 7 Gen 3 işlemci ile güçlendirilmiş olup, teknoloji meraklılarının beklentilerini karşılamaya hazırlanıyor. Bu yeniliklerle donatılmış olan Edge 50 Pro, kullanıcılara hem görsel hem de işlevsel açıdan zengin bir deneyim sunmayı vaat ediyor.