Mobil

Motorola Lenovo için akıllı telefonlar tasarlayıp üretecek!

Motorola, Lenovo'nun akıllı telefonlarının tasarlamasını, geliştirmesini ve imalatını yapacak.

Motorola Lenovo için akıllı telefonlar tasarlayıp üretecek!

Motorola, Lenovo'nun bünyesinde olmasına rağmen, aslında, her iki şirket de mevcut olarak birbirinden ayrı durumda. Şirketlerin her biri kendi cihazlarının üretimi noktasında öteye geçmiyor ve Motorola kurumsal olarak kendi akıllı telefonlarını ve yazılım seçeneklerini üretiyor. Ancak yakın gelecekte bu değişebilir. 

Lenovo 2015 yılına ait üç aylık mali raporun açıklanmasından sonra ilerleyen dönemlerde gelecek akıllı telefonların geliştirilmesi ve üretiminin Motorola tarafından yapılacağını duyurdu. Özellikle dizüstü bilgisayar pazarında iyi bilinen ve popüler olan Lenovo, ne yazık ki akıllı telefonlar dünyasında Samsung, LG ve Motorola gibi büyük oyuncuların gerisinde kalıyor. Bu nedenle Motorola ile yapılan görüşmeler akıllı telefonlar noktasında Lenovo'ya büyük bir popülerlik getirebilir.

1439468315_img20150813151512.jpg

Lenovo'dan yapılan açıklamada, "Biz Lenovo olarak mobil birimlerimizi yönetmeye devam etmenin yanında, daha hızlı ve daha kapsamlı iş modelleri geliştirmek ve küresel satış politikasını daha iyi kullanmak adına tedarik zincirinin verimliliğini hızlandırmayı planlıyoruz. Daha az farklılaşmış modelleri ile daha basit ve daha akıcı bir ürün portföyüne sahip olacak akıllı telefonların tasarım, geliştirme ve üretim sürecinde Motorola'nın deneyimine güveniyoruz" denildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.