Mobil

Motorola Moto X yeni ismiyle yepyeni bir şekilde geliyor!

Motorola'yı satın alan Çin'li Lenovo ürünlerini güncellemeye devam ediyor.

Motorola Moto X yeni ismiyle yepyeni bir şekilde geliyor!

Google'ın X Project adında bir ürün geliştirdiğini hepimiz biliyorduk ve bunun yenbi Nexus cihazı olacağını ön görüyorduk fakat beklenen omadı ve Proje X Motorola X olarak bizlere sunuldu. Motorola X belkide şimdiye kadar kimsenin görmediği kadar fabrikada kuılanıcısı tarafından böylesine özelleştirilebilen ilk telefon oldu. İnternetten satın aldığımız bu telefonu Motorola'nın sitesine girerek açılış ekranından tutunda arka kapağının desenine kadar her şeyi özelleştirilebiliyordunuz. Donanım anlamında en iyiyi sunmasada yazılım anlamında Nexus cihazları aratmayacak kadar çabuk android güncellemesi alan Moto X 349 dolardan başlayan fiyatn etiketi ile Amerika'da hatırı sayılır satış rakamlarına ulaştı.

Motorola'nın Çin'li teknoloji devi Lenovo'ya satılmasından sonra Motorola'nın ne yapacağı merak ediliyordu. Evleaks'ın haberine göre Lenovo Motorola X için bir isim ve model güncellemesine gidiyor. Yeni ismin Moto X + 1 olacağı belirtiliyor.

1396799930_moto-x1.png

İsim konusunda firmaların yaratıcılıktan çok uzak olduğunu üzüntü içinde görmekteyiz. İki bilinmeyenli denklemlerin hemen öncesine geldiğimizi ve çoğu kişinin sadece ismini çözmedikleri için telefon almayacakları bir döneme girmek üzere  olduğumuzu gözlemekteyiz. 

Moto X+1'in 5 inç boyutunda 1080p ekran ve Snapdragon 801 işlemci kullanmması ise doğal bir gelişim olacaktır diye düşünüyoruz. Bütün Android telefonların son dönemde birbirlerine benzediğini ise büyük bir üzüntü içinde gözlemliyor ve bu gidişin pek iyi olmadığının altını çizmek istiyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.