Motorola Moto X30 Pro akıllı telefon sektörünü kökünden sallayabilir

Motorola tarafından 3 Ağustos’ta resmen tanıtılacak olan Moto X30 Pro’nun teknik özellikleri sızdırılmaya devam ediyor.

Motorola Moto X30 Pro akıllı telefon sektörünü kökünden sallayabilir

Motorola’nun üzerinde çalıştığı yeni amiral gemisi Moto X30 Pro, sahip olduğu teknik özellikleriyle Motorola’nın uzun zamandır beklediği o telefon modeli olabilir. Bugüne kadar birçok farklı akıllı telefon modeliyle karşımıza çıkan efsane isim, henüz istediği tarzda ses getirecek bir akıllı telefon geliştirmeyi başaramadı. Bununla birlikte Lenovo bünyesine dahil olduktan sonra daha önemli işlerin altına imza atmayı başaran Motorola için, Moto X30 bir tür dönüm noktası olabilir.

Yeni akıllı telefonun en önemli özelliği kuşkusuz arka yüzeyinde bulunan ve Samsung tarafından geliştirilen 200MP ISOCELL HP1 kamerası. Bu yüksek özellikli kamerayı kullanacak ilk akıllı telefon olan Motorola Moto X30 Pro, kamerasının haricinde daha pek çok önemli özelliği de bünyesinde bulunduruyor.

Motorola Moto X30 Pro akıllı telefon sektörünü kökünden sallayabilir

Motorola’nın yeni amiral gemisi hakkında bugüne kadar çıkan iddiaları derleyecek olursak, evvela telefonun 6,73 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğünde 144Hz P-OLED ekranla geleceğini biliyoruz. Gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden alacak olan X30 Pro’da 12GB’a kadar RAM ve 256GB’a kadar da dahili depolama alanı desteği bulunacak.

Arka yüzeyde yer alan 200MP’lik ana kamerasını 50MP ultra geniş açı ve 12MP telefoto kameralarıyla tamamlayacak olan telefonun ön yüzeyindeki 60MP’lik selfie kamerası ise yine sınırları zorlayacak cinsten.

Elektriksel gücünü 4.500mAh’lık bataryasından alması beklenen Motorola Moto X30 Pro’da aynı zamanda 125W hızlı şarj özelliği de bulunacak.