Motorola Moto X40, bir kez daha özellikleriyle birlikte görüldü

Motorola tarafından geliştirilen ve tanıtımına artık sadece saatler kalan Motorola Moto X40 bir kez daha kendini gösterdi.

Motorola Moto X40, bir kez daha özellikleriyle birlikte görüldü

Son birkaç yıldır önemli işlere imza atan Motorola, seneyi güzel bir etkinlikle son erdirmenin peşinde. Gelen bilgilere göre 15 Aralık’ta kapsamlı bir etkinlik düzenlemek için son çalışmalarını yapan Motorola, bu etkinlikte yeni amiral gemisi serisi Motorola Moto X40 serisini tanıtacak. Seride Moto X40 ve X40 Pro modellerinin bulunması beklenirken, standart model etkinliğe saatler kala 3C sertifikasyon süreciyle kendini göstermiş oldu.

Buna göre Çin merkezli teknoloji devinin yeni amiral gemisi serisinde yer alması beklenen standart model karşımıza 6,67 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğünde ekran ile çıkacak. Gücünü Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden alacağı kesinleşen telefonda aynı zamanda 12GB’a kadar RAM ve 512GB’a kadar da dahili depolama alanının bulunacağı tahmin ediliyor.

Motorola Moto X40, bir kez daha özellikleriyle birlikte görüldü

Sertifikasyon süreci sebebiyle batarya ve hızlı şarj özelliklerini gün yüzüne çıkaran Moto X40’da bizleri 5.000mAh ve 4.600mAh’lık iki farklı pil boyutu karşılayacak. Büyük kapasiteli pil 125W hızlı şarj desteği ile satışa sunulacakken, 4.600mAh’lık pil ise 68W hızıyla şarj edilebilecek.

Motorola Moto X40 arka yüzeyinde 50MP + 50MP + 12MP’den oluşan üçlü bir kuruluma sahip olacakken, selfie kamerası yuvasında bizleri nasıl bir lensin karşılayacağı ise şimdilik belirsiz. Ancak eğer son anda bir aksilik olmazsa, bu eksik bilgileri tamamlamak için çok fazla beklememize de gerek kalmayacak.